Nasze projekty

Niespodziewane spotkanie pod oknem papieskim [video]

Papież Franciszek żegnając się w niedzielę z wiernymi zgromadzonymi przed oknem Domu Arcybiskupów Krakowskich przy Franciszkańskiej 3 dziękował im za obecność, bliskość i gorące przyjęcie. Prosił wiernych, by nie zapomnieli modlić się za niego

Reklama

Papież podziękował wiernym za obecność i za bliskość. „Bardzo dziękuję również za to gorące przyjęcie, z którym spotkałem się w ciągu ostatnich dni” – powiedział.

Reklama

„Teraz, zanim odjadę, chciałbym udzielić błogosławieństwa, ale również chcę prosić o to, byście nie zapomnieli modlić się za mnie” – prosił Franciszek, na co wierni zareagowali oklaskami i entuzjastycznymi okrzykami.

Reklama

„Pomódlmy się razem do Matki Boskiej. Każdy w swoim własnym języku” – zwrócił się Franciszek do zgromadzonych. Wspólnie odmówił z nimi modlitwę Zdrowaś Mario. Na koniec pobłogosławił wiernych i pożegnał się mówiąc po polsku „do widzenia”.

Papież pojawił się w oknie domu arcybiskupów krakowskich przed wyjazdem na spotkanie z wolontariuszami, komitetem organizacyjnym oraz dobroczyńcami ŚDM. Po tym spotkaniu Franciszek uda się na lotnisko w Balicach skąd odleci do Rzymu.

Reklama

Spotkania z papieżem przy oknie Pałacu Arcybiskupów Krakowskich zapoczątkowane zostały przez Jana Pawła II podczas jego pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 r. W taki sposób spotykał się z pielgrzymami również papież Benedykt XVI podczas wizyty w Polsce w 2006 r.

Tradycji tej dochował także papież Franciszek, który podczas swej wizyty w Polsce z okazji Światowych Dni Młodzieży, w oknie przy Franciszkańskiej 3. pojawił się także w środę, czwartek i piątek.


(PAP)

mce/ oma/ par/

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite