Nasze projekty

Krople miłosierdzia

Otwieram drzwi katedry, a moje serce zalewa ogień Miłości. Bo to On jest inicjatorem tego szaleństwa. Taki Wrocław kocham najbardziej.

Reklama

Radosny i pełen ciepła, pomimo złej pogody. Taki Kościół kocham najbardziej. Otwarty i kochający, po prostu bliski. Tłumy młodych świętowały w Niedzielę Palmową na Ostrowie Tumskim Diecezjalny Dzień Młodych. Tysiące serc oddało cześć Sercu Jezusa.

3

Reklama

Mijam radosne twarze młodych, kapłanów i w końcu wolontariuszy wrocławskiego sztabu ŚDM. Bez ich ciężkiej pracy nic by się tutaj nie wydarzyło. Uśmiecham się do przyjaciółki Anety, bo znowu widzę, jak Bóg   niesamowicie jednoczy nas wszystkich w Kościele. Na scenie wita mocne brzmienie – Fragua, Gate of Heaven, Malej & Kocik i ks. Jakub Bartczak. Hiphopowy i rockowy klimat szybko porywa młodych. Z muzykami zaśpiewali także abp Józef Kupny i bp Jacek Kiciński. Tak, śpiewają z nami. Tulą swym uśmiechem i dłońmi, które są blisko. Uczą jak kochać, jak być miłosiernym.

Lubię niespodzianki. A ich tutaj nie zabrakło. Malowanie busa Caritasu, warsztaty taneczne i teatralne oraz konkurs z główną wygraną pakietów pielgrzyma na ŚDM w Krakowie.

Reklama

4

Reklama

Jestem w pozytywnym szoku. Cieszę się z każdej młodej osoby, która mogła dziś w kościele czuć się jak w domu. – mówi ks. Zbigniew Kowal.

I po co to wszystko? Dla Niego- Najważniejszego. Nie mogę zapomnieć o głównym inicjatorze tego wydarzenia. Najpierw spotkanie z  Bogiem. Świętowanie rozpoczęła uroczysta msza św. z poświęceniem palm, procesją i Liturgią Męki Pańskie. Piękna oprawa muzyczna chóru ŚDM poruszyła me serce do głębi. Abp Kupny w swojej homilii prosił byśmy ufali Jezusowi, nawet gdyby tłum krzyczał, że nie warto. Wzruszony tak liczną obecnością wiernych, jak zawsze czuły i kochający. Częstował zziębniętych młodych gorącą zupą.

2

Świętowanie zakończył sam Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie. Osobista adoracja, modlitwa uwielbienia poprowadzona przez wspólnotę Mamre i błogosławieństwa bp. Jacka Kicińskiego uświetniło ten wyjątkowy dzień. Pokazał mi on, że warto robić w życiu coś więcej, nawet gdyby tłum krzyczał, że nie warto. Bo miłość to nie kalkulacja. To była piękna i niezwykła zapowiedź tego, co nas czeka w lipcu.


Justyna Kaleta

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite