Nasze projekty

Brazylia: ŚDM mówimy tak

Młodzi ludzie powinni mieć szansę na doświadczenie spotkania z żywym Chrystusem - tak jak ja Go poznałem.

Reklama

Młodzi ludzie w Polsce i na całym świecie!

Mam na imię Marlon. Mieszkam w Brazylii i właśnie oczekuję na niezwykłe dni. Światowe Dni Młodzieży. Brałem udział w spotkaniach w Madrycie, Rio i teraz jadę do Krakowa – to będą moje trzecie ŚDM. Wielu ludzi pyta mnie: dlaczego jedziesz na ŚDM skoro to tyle kosztuje i w dodatku jest ryzyko ataków. Odpowiedź jest prosta.

Bardzo wcześnie straciłem mojego ojca. W wytrwaniu w wierze i dążeniu drogą Kościoła pomogła mi wtedy moja mama. Spotkałem Chrystusa w Katolickiej Odnowie Charyzmatycznej. Od dwóch lat żyję w charyzmacie pallotyńskim – według reguły św. Wincentego Pallotti. Od tego czasu wezwanie od Ducha Świętego coraz mocniej we mnie pracuje. Teraz krajowym koordynatorem Młodzieży pallotyńskiej, by pomóc innym w odkrywaniu wiary. Zawsze uważałem, że młodzi ludzie powinni mieć szansę na doświadczenie spotkania z żywym Chrystusem – tak jak ja Go poznałem.

Reklama
Reklama

marlon2

Podczas ŚDM w Madrycie papież Benedykt XVI powiedział: „Młodzi przyjaciele. Warto wsłuchać się w słowa Jezusa i pójść Jego śladami. Modlę się za was do Pana, by pomógł wam odkrywać wasze powołanie życiowe, powołanie do bycia w Kościele i abyście wytrwali w radości i wierze, wiedząc, że On nigdy Was nie zawiedzie i nie zdradzi. On jest z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.

Reklama
Reklama

Te słowa brzmiały jak wezwanie do nieustannego umacniania mojej wiary. Już od wielu lat przeżywam to jako podróż do nowego świata, gdzie młodzi razem z dorosłymi pracują na rzecz ewangelizacji i szerzenia miłości.

Mówię tak Światowym Dniom Młodzieży, Dniom w diecezji. Chcę znowu pić z tego źródła wiary, jakim są ŚDM, żeby nawracać mój kraj z ludźmi w głównej siedzibie misyjnej.

Zachęcam Was – młodych w Polsce i na całym świecie do tego samego. Powiedzcie TAK temu wezwaniu, Światowym Dniom Młodzieży i życiu w Jezusie Chrystusie!

Reklama

Uściski z Brazylii!

Marlon Roza
Krajowy Koordynator ruchu Adventures for Life
Krajowy Koordynator Młodzieży Pallotyńskiej w Brazylii

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite