Nasze projekty
fot. Małgorzata Wirkowska

Betania? Gotowi do ŚDM-owego działania!

Do Światowych Dni Młodzieży pozostało 242 dni. Wolontariusze Betanii zakasują rękawy i pracują ciężko na sukces ŚDM.

Reklama

Drużyna

Betanię tworzy ponad 600 wolontariuszy. Są wśród nich licealiści, są studenci, są też osoby pracujące, mające rodziny i dzieci. Wszyscy oddają swoje siły, czas i niejednokrotnie środki, by jak najlepiej przygotować się do Dni w diecezji i do wyjazdu do Krakowa w lipcu 2016 roku.

Reklama

Rób to, co najlepiej potrafisz

Wolontariusze działają w jedenastu sekcjach: modlitewnej, ewangelizacyjnej, logistycznej, muzycznej, finansowej, językowej, informatycznej, medialno-promocyjnej, liturgicznej, wolontariatu, kulturowej i medialno-marketingowej. Każdy wolontariusz ma szansę działać w tej dziedzinie, w której czuje się mocny. To dobra motywacja do rozwijania talentów i pasji. Sekcje mają swoich koordynatorów, którzy często dzielą czas między pracę, rodzinę a wolontariat w Betanii. Wszyscy jednak wiedzą jaki jest cel – jak najlepsze przygotowanie Dni w diecezji.

Reklama

Parafie i szkoły

Wolontariat Światowych Dni Młodzieży działa nie tylko na szczeblu ogólnodiecezjalnym. W archidiecezji powołane zostały jednostki parafialne, które równie prężnie wykonują ogrom pracy. Zbierają środki nie tylko na organizację ŚDM czy Bilet dla Brata, ale też na wyjazd młodzieży z diecezji do Krakowa. Sprzedają własne kalendarze, kartki i ozdoby świąteczne. Podobne inicjatywy można zobaczyć w szkołach, gdzie wolontariusze zbierają fundusze na Bilet dla Brata sprzedając gofry czy ciasta.

Reklama

Serca gotowe

Betania przygotowuje się nie tylko od strony technicznej, ale również, a może przede wszystkim duchowej. Nie brakuje modlitwy w intencji ŚDM. Co miesiąc wolontariusze gromadzą się na wspólnej Mszy świętej. Organizowane są spotkania modlitewne i formacyjne, by od strony duchowej każde serce było przygotowane na spotkanie z ludźmi z całego świata, a przede wszystkim z Ojcem Świętym w Krakowie.

Polska gościnność

Można było mieć obawy, czy ludzie chętnie otworzą swoje domy i serca na przyjęcie pielgrzymów. Z każdym tygodniem widać jednak, że gorących serc nie brakuje i polska gościnność nie jest jedynie przysłowiowa. Za tym stanem rzeczy stoi ogromna praca sekcji ewangelizacyjnej, która jeździ po parafiach diecezji i mówi o ŚDM, jednocześnie zapraszając rodziny, by przyjęły do swoich domów młodzież ze świata.

Zaproszenie

Nie próżnuje również sekcja medialna, która do różnych europejskich parafii wysyła kartki świąteczne z życzeniami. Zamieszcza tam również zaproszenie przyjazdu do Archidiecezji Białostockiej na Dni w diecezji. Wolontariusze działają również w przestrzeni mediów społecznościowych zamieszczając filmiki promocyjne zapraszające do przyjazdu do Białegostoku. Hasłem Światowych Dni Młodzieży są słowa: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Stolica Podlasia jest szczególnie związana z Miłosierdziem Bożym. Nazywana jest nawet Miastem Miłosierdzia. To tu, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, spoczywają doczesne szczątki błogosławionego księdza Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny.


Anna Śliwowska, Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Białostockiej

plaster grafika promująca

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę