Nasze projekty

5 sposobów na tanie latanie. Część 4.

Wyskoczyć do Rzymu na niedzielę za 90 zł w dwie strony - rano z Katowic zawrócić wieczorem do Krakowa. Polecieć do Gwatemali za 996 zł w dwie strony, do Maroko za 280 zł, Jordanii za 399 zł? Wyskoczyć na weekend do Wenecji, ale przez… Pragę. Jak to zrobić?

Reklama

CZĘŚĆ 4. Kiedy planować kupowanie lotów i terminy

 

Ten problem także po krótce został  już omówiony. Tak jak już wspomnieliśmy nie ma tak naprawdę reguły, która mogłaby nam w jednoznaczny sposób podpowiedzieć kiedy znajdziemy najtańsze loty na danym kierunku. Często zdarza się tak, że w bardzo dobrej cenie kupimy lot, który odbędzie się za dwa, trzy miesiące, a czasem znajdziemy ostatnie miejsca na loty last minute w świetnej cenie. Pewne jest, że loty weekendowe  i tzw. Okołoweekendowe często są droższe niż te odbywające się w dni powszednie, podobnie z resztą jak loty zahaczające o święta, czy przedłużone weekendy. Można jednak mimo wszystko zauważyć, że loty jesienne i zimowe można tanio „upolować” w lecie, a na przykład loty czarterowe na dalekie kierunki jak na przykład Kenia, zwykle są w bardzo dobrych cenach na wiosnę

Reklama

 

Podsumowując: cały czas musimy trzymać rękę na pulsie, obserwować czy interesujący nas lot w danym okresie  ma szansę być jeszcze tańszy (czy na przykład w zeszłym roku ceny spadały, czy raczej rosły) . Śledzić promocje tanich linii lotniczych, które często proponują oferty typu „20% taniej dla członków klubu”, „wiosenna wyprzedaż”, czy też „urodzinowe promocje” albo „rozpoczęcie lata”. My zawsze się wtedy „obławiamy” na zapas.


5 sposobów na tanie latanie. Część 1.

Reklama


5 sposobów na tanie latanie. Część 2.5 sposobów na tanie latanie. Część 3.5 sposobów na tanie latanie. Część 4.

Reklama


5 sposobów na tanie latanie. Część 5.


 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite