Nasze projekty

5 sposobów na tanie latanie. Część 2.

Wyskoczyć do Rzymu na niedzielę za 90 zł w dwie strony - rano z Katowic zawrócić wieczorem do Krakowa. Polecieć do Gwatemali za 996 zł w dwie strony, do Maroko za 280 zł, Jordanii za 399 zł? Wyskoczyć na weekend do Wenecji, ale przez… Pragę. Jak to zrobić?

Reklama

CZĘŚĆ 2. Gdzie szukać, jakie programy i strony?

 

Jak już zostało powyżej wspomniane, korzystamy i przeglądamy strony, serwisy, blogi, które specjalizują się w wyszukiwaniu promocji lotniczych (loter.pl, fly4free, mlecznepodróże.pl, gdziewyjechac.pl) albo też generują gotowe kalendarze lotów z możliwością rezerwacji (na przykład flipo.pl). Z niektórymi autorami się znamy, dyskutujemy, wymieniamy opiniami. Również z osobami, które robią podobne serwisy we Włoszech czy Czechach.

Reklama
Reklama

 

Jeśli sami chcemy się "pobawić" w wyszukiwanie tanich lotów (bo przecież to jest wielka frajda, zwłaszcza jak znajdzie się super ofertę – my to czasem robimy w wolnej chwili  i wrzucamy do mikrobloga), to mamy kilka możliwości. Pierwszą i najbardziej podstawową, choć czasochłonną jest po prostu, nazwijmy to, "ręczne" przeszukiwanie systemów rezerwacyjnych tanich przewoźników. Drugim sposobem – naszym zdaniem o wiele bardziej efektywnym jest korzystanie z programów lub stron wyszukujących tanie loty jak na przykład azuon, azair, superlot, skyscanner, czy matrix ITA.

 

Reklama
Reklama

Najprostszym jest pierwszy program – azuon, dzięki któremu możemy wyszukiwać loty tanich przewoźników. Dobieramy sobie tutaj kryteria wyszukiwania (jak na przykład destynacja, cena, data, lot z przesiadką lub bez) według naszych potrzeb i program wyszukuje nam loty według tych właśnie kryteriów. Możemy tutaj wyszukiwać loty zarówno do konkretnego, interesującego nas miasta, albo też do konkretnego kraju, czy po prostu jeśli nie wiemy gdzie chcemy lecieć, albo chcemy znaleźć najtańsze loty, nieważne gdzie – całą Europę.

Drugi program skyscanner – pozwala nam wyszukiwać loty niemal wszystkich – nie tylko tanich – przewoźników, także te dalekie. Tutaj także wybieramy sobie kryteria wyszukiwania, jeśli nie mamy pomysłu, gdzie lecieć, możemy wybrać najzwyczajniej w świecie opcję – "wszędzie" (program wyszuka nam loty w wybranym przez nas okresie w dowolnym miejscu). Wyszukiwać tu możemy także loty, które odbędą się dopiero pod koniec roku, czy też tylko w danym miesiącu (na przykład wylot i przylot w czerwcu, albo też wyszukiwanie lotów obejmujące cały rok). Możemy także wybrać opcję wyszukiwania lotów w dwie strony lub tylko i wyłącznie w jedną stronę.

 

Reklama

No i ostatni zaproponowany przez nas program. Naszym zdaniem najtrudniejszy i najbardziej skomplikowany – matrix. Pozwala nam wyszukiwać naprawdę bardzo dalekie loty. Często są to loty kombinowane – z przesiadkami lub też kończące się na lotnisku innym niż to, z którego wylatywaliśmy.

 

Podsumowując: przeglądamy strony, blogi, serwisy, które generują i zbierają promocje lotnicze w jednym miejscu. Sami od czasu do czasu, tak z ciekawości przeglądamy systemy rezerwacyjne tanich przewoźników. Jeśli mamy ochotę samodzielnie znaleźć jakąś ciekawą ofertę lub też najtańszy lot na danym kierunku, korzystamy z programów typu azuon, skyskaner, czy matrix.


5 sposobów na tanie latanie. Część 1.5 sposobów na tanie latanie. Część 2.5 sposobów na tanie latanie. Część 3.5 sposobów na tanie latanie. Część 4.5 sposobów na tanie latanie. Część 5.


 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite