Nasze projekty

Papież Franciszek: „Jezus żyje!”

"Jezus nie jest w grobie, zmartwychwstał, żyje, jest Tym, który nieustannie odnawia swoje ciało, którym jest Kościół. "Wczoraj" to grób Jezusa i Kościoła, grób prawdy i sprawiedliwości; "Dzisiaj" to odwieczne zmartwychwstanie, do którego popycha nas Duch Święty, dając nam pełną wolność" - powiedział Papież Franciszek podczas audiencji generalnej w Watykanie przed Bazyliką Świętego Piotra.

Reklama

Już od 5 rano pielgrzymi zaczęli gromadzić się przed wejściami na Plac Świętego Piotra. Mniej więcej dwie godziny później pierwsi szczęśliwcy przeszli kontrolę i po tym rozpoczął się tradycyjny bieg do sektorów. Najszybsi mają szansę zająć miejsca przy samych barierkach – a to oznacza możliwość swobodnego spojrzenia na Papieża Franciszka, zdjęcie, a może nawet uścisk dłoni. Wszyscy doskonale wiedzą, że Ojciec Święty lubi schodzić z papamobila do wiernych, że błogosławi i delikatnie całuje małe dzieci, które na rękach oficerów ochrony podawane są Papieżowi. Warto więc biec…

 

Papież Franciszek:

Reklama

"W tych dniach świętujemy w radości wielkanocnej wielką tajemnicę Zmartwychwstania Jezusa. Jest to radość prawdziwa, głęboka, oparta na pewności, że Chrystus zmartwychwstały już więcej nie umiera, lecz żyje i działa w Kościele i w świecie" – mówił Ojciec Święty. Potem pozdrawiał różne grupy zgromadzone na Placu Świętego Piotra . Do Polaków powiedział tak: "Wobec pustego grobu Jezusa Chrystusa uświadamiamy sobie, że światło Zmartwychwstania przenika całe nasze życie, pomaga nam wyjść z naszych przestrzeni smutku i otwiera perspektywy na radość i nadzieję".

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę