Nasze projekty

Ogrody [#01] Miłość

Dlaczego miłość jest pierwszym i najważniejszym owocem Ducha Świętego? Zapraszamy na pierwszy odcinek "Ogrodów" - miejsca naszego adwentowego owocowania.

Reklama

„Za kilka tygodni po raz kolejny będziemy świętować przyjście Pana Jezusa. On chce każdego z nas zrobić kwitnące, owocujące, życiodajne drzewo. Chciałbym, abyśmy się w tym Adwencie zajęli owocami, czyli tym co w nas może zaowocować w wyniku naszego spotkania z Panem Bogiem. Pierwszym owocem Ducha, pierwszym owocem bycia z Bogiem jest miłość. Nią się dzisiaj zajmiemy.”[the_ad id=”103214″]

Zapraszamy na pierwszy odcinek adwentowych rekolekcji „Ogrody”, przygotowanych wspólnie przez Stację7 i o. Adama Szustaka OP.

Reklama

 


Dziękujemy Palmiarnii Ogrodu Botanicznego w Łodzi za udostępnienie miejsca nagrań rekolekcji.


Reklama

Dominikanie o siedmiu darach Ducha Świętego

 

Tytułowe dary Ducha Świętego, wymieniane w pieśniach liturgicznych, to nie tylko poetycka fraza. Nie jest to również średniowieczny rebus oparty na niedokładnym tłumaczeniu Izajasza. Dary Ducha Świętego to, jak zauważa o. Giertych, autentyczna nadprzyrodzona rzeczywistość, konieczna na drodze duchowej każdego chrześcijanina. O darze mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności i bojaźni Bożej piszą: Wojciech Giertych OP, Łukasz Wiśniewski OP, Wojciech Gołaski OP, Paweł Krupa OP, Wojciech Surówka OP, Krzysztof Popławski OP, Maciej Biskup OP, Maciej Roszkowski OP.

KSIĄŻKA DOSTĘPNA NA STRONIE SKLEPU DOBROCI >>>

Reklama

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę