Nasze projekty

Wolontariusze ŚDM budzą diecezję

Niedziela zwiastuje nam początek nowego tygodnia, jest dniem świętym, w którym gromadzimy się na wspólnej Eucharystii w kościołach parafialnych. A czym jest Niedziela ŚDM? Okazją do spotkania z młodymi ludźmi, pretekstem do rozmowy o Światowych Dniach Młodzieży, świadectwem działania w wolontariacie!

Reklama

Co niedzielę kolejne parafie diecezji Bielsko-Żywieckiej goszczą u siebie przedstawicieli diecezjalnego centrum ŚDM na tzw. „Niedzieli ŚDM”. Podczas tej wizyty wolontariusze przede wszystkim służą informacjami dla parafian, zarówno tymi prostymi m.in. czym są ŚDM, jak można dołączyć czy pojechać, jak i trudniejszymi dotyczącymi zakwaterowania czy wyżywienia pielgrzymów. Dodatkowo jest też możliwość wsparcia finansowego organizacji tego święta młodych w naszej diecezji, a także wydarzeń centralnych w Krakowie.

fot. archiwum Diecezjalnego Centrum Przygotowań ŚDM w diecezji bielsko-żywieckiej

Reklama
Reklama

Jest to również piękne świadectwo obecności młodych w kościele i ich gotowości do poświęcenia swojego wolnego czasu. „Pracując w wolontariacie daję świadectwo, by jak najwięcej młodzieży chciało być w Kościele a także włączyć się w Światowe Dni Młodzieży, bo dzięki nim można poczuć moc wspólnoty i ogromną tkwiącą w nas radość. A aby młodych ludzi do tego przyciągnąć trzeba do nich wychodzić i ich szukać na przeróżnych akcjach albo nawet na ulicach” – mówi Małgorzata, wolontariuszka pracująca w ramach Niedzieli ŚDM. Małgorzata była już dwukrotnie na ŚDM w Kolonii i Madrycie, co dowodzi, że dzieło rozpoczęte przez Świętego Jana Pawła II przynosi owoce.

„Niedziele ŚDM” mają też ogromny wpływ na naszych wolontariuszy. Dzięki nim już teraz pracują oni wspólnie, a co za tym idzie mają okazję do poznawania siebie wzajemnie. Są trochę jak apostołowie, niosący radość i chęć pomocy wszędzie, gdzie się pojawiają.

Reklama
Reklama
fot. archiwum Diecezjalnego Centrum Przygotowań ŚDM w diecezji bielsko-żywieckiej

Reklamujemy ŚDM w Krakowie, wolontariat, nasze diecezjalne centrum a także aktywne włączanie się młodzieży w życie Kościoła. Nasze działania cieszą się sporym zainteresowaniem, o czym może świadczyć choćby zapełnienie niedzielnych terminów już do końca marca. Niemniej jeżeli ktoś jest zainteresowany to zachęcamy gorąco do kontaktu z Diecezjalnym Centrum Światowych Dni Młodzieży diecezji bielsko-żywieckiej.


Krzysztof Micor, diecezja bielsko-żywiecka

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite