Nasze projekty

Warszawa: Spotkanie koordynatorów ŚDM

23 września w siedzibie Episkopatu Polski w Warszawie odbyło się spotkanie koordynatorów, czuwających nad przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży w poszczególnych diecezjach.

Reklama

Całe spotkanie rozpoczęło się modlitwą w intencji ŚDM, którą poprowadził biskup Henryk Tomasik. Pojawiła się również bardzo ważna informacja – 28 września o godz. 12, przedstawione zostanie Orędzie Papieża Franciszka na nadchodzące Światowe Dni Młodzieży.

 

Na pierwszy plan wysunął się jednak kolejny etap przygotowań duchowych do ŚDM. Ks. Krzysztof Dukielski z Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży przedstawił zebranym nadchodzący program o nazwie „DeoProfil”. Nie zabraknie w nim fragmentów biblijnych, ale też nawiązań do Facebooka. Ks. Bp Henryk Tomasik, odpowiedzialny za krajowe duszpasterstwo młodzieży przyznał, że nazwę dla tego programu wymyśliła sama młodzież – „jest to zachęta, by Boża łaska, Boże miłosierdzie, profilowały nasze życie”.

Reklama
Reklama

 

Koordynatorzy z 44 diecezji dzielili się doświadczeniami z dotychczasowych przygotowań oraz wymieniali pomysły dotyczące m.in. logistycznych rozwiązań w przyjmowaniu pielgrzymów w diecezjach oraz współpracy z samorządami. Przedstawiciele z Poznania i Gniezna zaprosili też obecnych na kolejne Krajowe Forum Duszpasterstw Młodzieży. Odbędzie się ono w lutym.

 

Reklama
Reklama

Ks. Grzegorz Suchodolski dziękował za udział w spotkaniu ponad 150 osobom: „Bogu niech będą dzięki za dzisiejsze spotkanie diecezjalnych i rejonowych Centrów ŚDM. (…) ŚDM to nasza wspólna praca. Niech Bóg nam błogosławi.” Spotkanie to pokazało mocno, że Światowe Dni Młodzieży to nie tylko wydarzenia w Krakowie, ale  i w całej Polsce.

 

 

Reklama

 

Anna Skurzyńska, Otylia Brendel/diecezja radomska

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę