Nasze projekty

ŚDM: Argentyńczycy jako goście i wolontariusze

Co najmniej 1000 Argentyńczyków przybędzie do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Podczas organizowanej w lipcu imprezy będą oni zarówno uczestnikami, jak i wolontariuszami. Jak poinformował Facundo Salvatierra z argentyńskiego komitetu przygotowań do ŚDM, liczba ta powinna szybko ulec zmianie w związku z rosnącym zainteresowaniem ze strony młodych rodaków papieża Franciszka.

Reklama

– Wszystko wskazuje na to, że Argentyna będzie licznie reprezentowana także podczas krakowskiej imprezy. Pomimo tego, że Polska jest odległym krajem, a koszty podróży są wysokie, liczba młodzieży deklarującej gotowość wyjazdu na tegoroczne ŚDM stale się zwiększa. Pocieszającym jest również fakt, że wielu młodych Argentyńczyków chce spędzić ten okres w Polsce w charakterze wolontariuszy – ujawnił Salvatierra.

Argentyński działacz katolicki poinformował, że na terenie wszystkich diecezji rozpoczęły się już akcje zachęcające do udziału w tegorocznych ŚDM, a także zbiórki pieniędzy na pokrycie kosztów przelotu do Polski. – W rodzinnym kraju Ojca Świętego podstawą akcji przygotowujących do krakowskiej imprezy jest, zgodnie z życzeniem papieża, odpowiednie przygotowanie duchowe i życie zgodne z duchem miłosierdzia. Ono znaczy bowiem zarówno najbliższą edycję ŚDM, jak i obecny rok w Kościele – dodał Salvatierra.

Argentyńczycy byli najliczniej reprezentowaną zagraniczną nacją podczas ostatniej edycji ŚDM w Rio de Janeiro w 2013 r. Do brazylijskiego miasta przybyło 42,5 tys. młodych rodaków papieża Franciszka.

Reklama
Reklama

mz (KAI/Verbonet) / Buenos Aires

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę