Nasze projekty

Pracodawcy RP włączą się w przygotowania do ŚDM

Współpraca organizacyjna, merytoryczna i promocyjna - w ten sposób Pracodawcy RP włączą się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Porozumienie w tej sprawie podpisali w poniedziałek w Kurii Metropolitalnej w Krakowie kard. Stanisław Dziwisz i Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski.

Reklama

„Współpraca może istotnie przyczynić się do usprawnienia organizacji Światowych Dni Młodzieży” czytamy we wstępie do porozumienia. Archidiecezja Krakowska oraz Pracodawcy RP zgadzają się, że ŚDM to, oprócz wymiaru duchowego, także doskonała okazja do promocji polskiej gospodarki. Pracodawcy RP pragną wspierać to wydarzenie, jako społecznie użyteczne, współpracując w kwestiach organizacyjnych i promocyjnych.

– Polska gospodarka potrzebuje dobrej promocji, a Światowe Dni Młodzieży są dla nas okazją do promocji międzynarodowej i długofalowej – powiedział Andrzej Malinowski. Prezydent organizacji Pracodawcy RP wspomniał, „jak wiele drzwi otwarło się przed Polską, kiedy Polak został wybrany na Papieża”. Zapewnił, że kontakty wśród polskich pracodawców mogą wesprzeć organizację ŚDM w wielu aspektach logistycznych. – Dobra organizacja to podstawa skutecznego biznesu – dodał.

– Okazja do działania i promocji jest dobra, bo zainteresowanie Światowymi Dniami Młodzieży jest bardzo duże – stwierdził kardynał Stanisław Dziwisz. – Liczymy na obopólny zysk, Pracodawcy RP będą mieć przebicie na cały świat, bo przecież będą tu ludzie z całego świata. My będziemy wdzięczni za każda pomoc ze strony zrzeszonych w organizacji. Mamy nadzieję na rozwojową współpracę – podsumował metropolita krakowski.

Reklama
Reklama

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej są organizacją ogólnopolską, zrzeszającą ponad 10 tys. firm zatrudniających ponad 5 mln pracowników, reprezentującą wszystkie kluczowe sektory gospodarki.

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie odbędą się w ostatnim tygodniu lipca, od 26 do 31, pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.


eko / Kraków

Reklama
Reklama

franciszek_Milosierdzie_500pcxKsiążka „Miłosierdzie to imię Boga”
już w sprzedaży!

Papież Franciszek w prostych i bezpośrednich słowach zwraca się do każdego człowieka, budując z nim osobisty, braterski dialog. Na każdej stronie książki wyczuwalne jest jego pragnienie dotarcia do osób, które szukają sensu życia, uleczenia ran. Do niespokojnych i cierpiących, do tych, którzy proszą o przyjęcie, do biednych i wykluczonych, do więźniów i prostytutek, lecz również do zdezorientowanych i dalekich od wiary.

Reklama

W rozmowie z watykanistą Andreą Torniellim Franciszek wyjaśnia – poprzez wspomnienia młodości i poruszające historie ze swojego doświadczenia duszpasterskiego – powody ogłoszenia Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia, którego tak pragnął.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę