Nasze projekty

Portugalia udekorowana sercami na cześć ŚDM

Młodzież z trzech parafii miasta Manteigas w północno-wschodniej Portugalii udekorowała ulice na cześć Światowych Dni Młodzieży. 5000 symbolicznych serc wykonanych zostało z odzieżowych odpadków. Jak poinformował lokalny duszpasterz ks. Luis Pardal, w akcji wzięły udział młode osoby, które w lipcu wyruszą do Krakowa.

Reklama

Kapłan wyjaśnił, że niecodzienna inicjatywa ma popularyzować ideę ŚDM, a także zwrócić uwagę na obchodzony aktualnie w Kościele Rok Miłosierdzia. – Pomysł na dekorację miasta zrodził się spontanicznie. Wyszliśmy z założenia, że trzeba wyjść poza mury kościoła z widocznymi znakami. Wszystko po to, aby mieszkańcy Manteigas zainteresowali się ideą – wyjaśnił ks. Pardal.

Portugalski duchowny ujawnił, że podczas tegorocznej wiosny młodzież, która uda się do Krakowa, zorganizuje w Manteigas małe targi rzemiosła. Impreza będzie służyć zbiórce pieniędzy na pokrycie kosztów transportu do Polski. Dotychczas w grupie, która reprezentować będzie Manteigas podczas ŚDM, zarejestrowało się 25 osób.

Szacuje się, że na lipcowe ŚDM do Krakowa przybędzie co najmniej 5000 młodych Portugalczyków. Według Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży (DNPJ), działającego w ramach Konferencji Episkopatu Portugalii, młodzież z tego kraju udająca się do Polski będzie pochodzić z wszystkich diecezji.

Reklama
Reklama

mz (KAI/A Guarda) / Manteigas

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite