Nasze projekty

Niepełnosprawni na ŚDM 2016

Zespół ds. udziału osób niepełnosprawnych dba o to, by każdy mógł uczestniczyć w wydarzeniach ŚDM. Na Błoniach oraz na Campus Misericordiae dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów będą przygotowane specjalne sektory, odpowiednio przystosowane dla pielgrzymów z różnymi niepełnosprawnościami – niepełnosprawnych ruchowo, niewidomych, głuchych oraz z niepełnosprawnością intelektualną. Osoby niepełnosprawne będą mogły też uczestniczyć - wraz ze swoją grupą - w wydarzeniach we wszystkich pozostałych sektorach.

Reklama

Nie będzie oddzielnych katechez dla osób niepełnosprawnych. Osoby niepełnosprawne będą uczestniczyć w katechezach przeznaczonych dla danej grupy językowej. W miejscu katechez będzie sprawowana Eucharystia, w której będą mogły brać udział osoby niepełnosprawne, a w strefach pojednania będą przygotowane konfesjonały dostosowane do ich potrzeb.

Również w programie o charakterze kulturalnym, przygotowywanym przez sekcję Festiwalu Młodych, jest przewidziany udział artystów o różnym stopniu i rodzaju niepełnosprawności. Zgłoszenia i pytania należy kierować do sekcji Festiwalu Młodych.

Osoby niepełnosprawne wraz ze swoimi opiekunami rejestrują się jako pielgrzymi przez oficjalny system rejestracyjny. W systemie rejestracyjnym zaznaczają, że są osobami niepełnosprawnymi lub grupą, w której są osoby niepełnosprawne, wówczas po wybraniu tej opcji w formularzu rejestracyjnym ukażą się zapytania umożliwiające rejestrację i ułatwiające udział w ŚDM 2016 w Krakowie.

Reklama

Jeśli chodzi o udogodnienia w zakwaterowaniu i komunikacji, osoby niepełnosprawne, znajdujące się w poszczególnych grupach, jak i zorganizowane grupy osób niepełnosprawnych, będą przydzielane na noclegi do miejsc dla nich przystosowanych (szkoły, rodziny). Osoby niepełnosprawne nie będą oddzielane od swoich grup na noclegi.

Dla osób o szczególnym stopniu niepełnosprawności, zwłaszcza na wózkach oraz tworzących jedną grupę osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności, będą przygotowane specjalne miejsca zakwaterowania w ośrodkach dla osób niepełnosprawnych, przystosowane dla tych pielgrzymów. Osoby niepełnosprawne ruchowo będą miały zapewniony transport do dedykowanych im sektorów. Wszystkie osoby niepełnosprawne będą mogły przemieszczać się odpowiednio przystosowanym transportem publicznym z pomocą członków swojej grupy. Wszystkie konkretne potrzeby osób niepełnosprawnych dot. zakwaterowania i transportu należy zgłaszać przez formularz zgłoszeniowy w systemie rejestracji.

Pomocą niepełnosprawnym będą służyli wolontariusze, zarówno w miejscach wydarzeń centralnych, jak i podczas transportu do tych miejsc. Każdy wolontariusz służący pomocą osobom niepełnosprawnym będzie miał specjalny identyfikator.

Reklama

BP ŚDM, am / Kraków

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite