Nasze projekty

Na ŚDM pojawi się kilkanaście tysięcy Brazylijczyków

Na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa przybędzie kilkanaście tysięcy młodych Brazylijczyków, największa liczba spośród narodów Ameryki Południowej.

Reklama

Z szacunków brazylijskiego episkopatu wynika, że wszystkie diecezje tego kraju będą reprezentowane podczas lipcowej imprezy. Powinno w niej uczestniczyć co najmniej 12 tys. obywateli tego południowoamerykańskiego kraju. Część z nich stanowić będą osoby, które na stałe mieszkają w Europie.

Jak poinformował ksiądz João Chagas z sekcji młodzieżowej Papieskiej Rady ds. Świeckich w Rzymie, już w połowie grudnia ub.r. liczba zarejestrowanych na ŚDM Brazylijczyków przekraczała 10 tys. osób. – Stale ona rośnie. Wśród osób zapisujących się na udział w tegorocznym spotkaniu młodzieży w Krakowie jest także wielu jego rodaków należących do międzynarodowych ruchów i wspólnot chrześcijańskich, takich jak np. Cancão Nova czy Shalom.

W opinii ks. Chagasa spotkanie w Krakowie będzie niejako powrotem do korzeni ŚDM. – Z tego miasta pochodzi św. Jan Paweł II, a więc inicjator tej imprezy. Poza tym w nieodległej od Krakowa Częstochowie przed ćwierćwieczem odbyły się niezwykle ważne ŚDM. Warto dodać, że tegoroczna impreza ma miejsce podczas obchodzonego w Kościele Roku Jubileuszowego, dlatego również i pod tym względem będzie ona wyjątkowa – powiedział brazylijski duchowny.

Reklama
Reklama

Brazylijczycy obecni są także wśród wolontariuszy ŚDM. – W krakowskim centrum przygotowań jest ich już dziewięciu. Pochodzą z kilku stanów tego południowoamerykańskiego kraju, m.in. z Alagoas, Rio de Janeiro, São Paulo, Bahii i Santa Catariny – powiedział KAI Piotr Perycz, współpracownik krakowskiego centrum przygotowań ŚDM.


mz (KAI/CNBB/RV) / Brasília

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę