Nasze projekty

Ks. Adamczyk: ŚDM odpowiedzią na potrzeby współczesnej młodzieży

O wirtualnym i realnym świecie młodych Polaków mówił podczas wtorkowych obrad Zebrana Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski ks. Marek Adamczyk. Diecezjalny duszpasterz młodzieży z Radomia wskazał trzy aspekty Światowych Dni Młodzieży, które odpowiadają na potrzeby młodych ludzi.

Reklama

Wskazał, że jedną z najważniejszych potrzeb współczesnej młodzieży jest doświadczenie istnienia Boga w ich życiu. Zaznaczył, że bardzo ważna dla młodego człowieka jest potrzeba wspólnoty. Mimo tego, że młodzi mają kłopot z tworzeniem realnych i mocnych więzi, to jednak odczuwają ich deficyt.

Radomski duszpasterz młodzieży, zwracając uwagę na częste korzystanie przez młodych z mediów społecznościowych i internetu podkreślił, że należy wypracować w duszpasterstwie nowe formy zaangażowania młodych, które oprze się na ich realnej obecności i autonomii.

Ks. Adamczyk zwrócił uwagę na to, że Światowe Dni Młodzieży doskonale odpowiadają na potrzeby współczesnego młodego pokolenia. Są bowiem okazją do doświadczenia obecności Boga i spotkaniem się z międzynarodową wspólnotą chrześcijan. Podczas tych wydarzeń młodzi ludzie mają czas na osobistą adorację Chrystusa, słuchanie świadectw innych ludzi, obserwowanie osób modlących się, śpiewających, tańczących, którzy publicznie wyznają swoją wiarę.

Reklama
Reklama

Jak podkreślił duszpasterz, Światowe Dni Młodzieży umacniają tożsamość małych wspólnot, które przyjeżdżają na spotkanie z papieżem. Lecz jednocześnie pomagają dostrzec powszechną wspólnotę Kościoła.

Duchowny zaznaczył też w referacie skierowanym do biskupów, że okazją do kreatywnego zaangażowania młodych jest wolontariat.


mip / Warszawa

Reklama
Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite