Nasze projekty

Diecezja płocka: 260 tys. zł na ŚDM

Około 260 tysięcy złotych udało się zebrać w parafiach diecezji płockiej podczas październikowej Niedzieli Światowych Dni Młodzieży, w ramach akcji „Napełnij dzban”. Zbiórka połączona była z promocją ŚDM.

Reklama

Niedziela Światowych Dni Młodzieży, promująca to wydarzenie niemal w każdej parafii (poza Płockiem, gdzie odbyła się już w lipcu), miała miejsce 25 października. Wolontariusze i młodzież skupiona w Parafialnych Centrach Światowych Dni Młodzieży opowiadali o ŚDM w Krakowie, a także w Płocku w lipcu 2016 roku, w czasie tzw. Dni w Diecezji.

Młodzież, po wcześniejszym przeszkoleniu, wykorzystywała różnorakie formy popularyzacji ŚDM, wiele zależało od jej inwencji i możliwości. Zachęcali oni także diecezjan, aby przyjęli pod swój dach młodzież w 2016 roku.

W ramach Niedzieli ŚDM prowadzona była też akcja „Napełnij dzban”, czyli zbiórka pieniędzy na przyjazd do Polski na ŚDM młodzieży z Armenii, Gruzji, Wenezueli, Peru, Brazylii. Nazwa akcji ma związek z hasłem, pod którym będą się odbywać Dni w Diecezji – „Studnia Jakubowa”. W parafiach diecezji udało się zebrać około 260 tys. zł.

Reklama
Reklama

„Jesteśmy wdzięczni za tę kwotę. Środki te umożliwią przybycie do Polski na ŚDM młodzieży z odległych krajów” – komentuje ks. Rafał Grzelczyk, diecezjalny koordynator ŚDM.

Nad organizacją i przebiegiem Niedzieli ŚDM oraz zbiórką „Napełnij dzban” w diecezji czuwali członkowie Parafialnych Centrów ŚDM oraz dekanalni duszpasterze młodzieży.


eg / Płock

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę