Nasze projekty

Aplikacja na ŚDM w ramach pracy inżynierskiej

Piotr Ludwinek, student IV roku Politechniki Świętokrzyskiej, przygotował mobilną aplikację zawierającą informatory, aktualizowany na bieżąco program, mapy, modlitwy dla uczestników Światowych Dniach Młodzieży. Aplikacja, która pomoże tym uczestnikom ŚDM, którzy przed przybyciem do Krakowa odwiedzą diecezje kielecką, jest zarazem pracą inżynierską studenta.

Reklama

Piotr Ludwinek jest wolontariuszem przy Diecezjalnym Centrum ŚDM w Kielcach, działa w grupie „Młodzi w sieci”. Jak tłumaczy, chciał wykorzystać swoją wiedzę, aby pomóc w sprawnej organizacji Światowych Dni Młodzieży. Jego doświadczenie uczestnika ŚDM w Madrycie w 2011 r. okazało się przydatne.

Ludwinek zdecydował, aby wszystkie niezbędne informacje zebrać w jedno i udostępnić je za pomocą smartfona. Jest to popularne i dość powszechne urządzenie, więc dostęp do aplikacji mobilnych jest bardzo prosty. Wiadomości będą podane we właściwym języku obcym. Aplikacja będzie sprawdzała język telefonu i dostosowała się automatycznie, a jeśli nie, to domyślny pozostanie język angielski.

Aplikacja na Światowe Dni Młodzieży w diecezji kieleckiej jest także pracą inżynierską Piotra Ludwinka. Powstawała pod okiem dr inż. Mariusza Bedli z Katedry Informatyki Politechniki Świętokrzyskiej.

Reklama
Reklama

Diecezja kielecka przygotowuje się na przyjęcie ok. 5 tys. gości. Wśród nich będą grupy m.in. z Japonii, Ukrainy, Włoch, Francji, Brazylii, czy Gwatemali. Większość z młodych ludzi będzie przyjęta w parafiach w Kielcach i w powiecie kieleckim. Ponadto w parafiach na terenie powiatu kazimierskiego planowane jest przygotowanie noclegów dla młodzieży przyjeżdżającej do Krakowa.

Przed centralnymi uroczystościami Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się od 26 do 31 lipca 2016 r. w Krakowie, pielgrzymi spędzą pięć dni w poszczególnych diecezjach (19-25 lipca).


dziar / Kielce

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę