Nasze projekty

700 osób z Ziemi Świętej i Cypru przyjedzie na ŚDM

Około 100 Jordańczyków, 200 Palestyńczyków a także blisko 400 maronitów, grekokatolików oraz hebrajskojęzycznych katolików weźmie udział w tegorocznych Światowych Dniach Młodzieży. Łaciński Patriarchat Jerozolimy poinformował, że pod koniec lipca do Krakowa przyjedzie łącznie ponad 700 młodych ludzi z Izraela, Palestyny Jordanii i Cypru, a także, wyjątkowo, 5 osób ze Strefy Gazy.

Reklama

W porównaniu z poprzednimi spotkaniami oznacza to znaczący wzrost liczby uczestników z tej części globu. Jeszcze trzy lata temu, na Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro przyjechała stamtąd zaledwie 30-osobowa grupa.

Tydzień przed przyjazdem Papieża do Polski delegacja z Ziemi Świętej i Cypru zatrzyma się w Warszawie, a dokładniej w Betlejem. Taką bowiem nazwę na czas Światowych Dni Młodzieży otrzymała diecezja warszawsko-praska. Będą oni uczestniczyć tam w „Dniach w diecezjach”. W komunikacie patriarchatu wyrażono nadzieję, że tydzień ten będzie okazją do „odkrycia polskiej kultury i spotkania z chrześcijańskimi rodzinami”.


RV / Jerozolima

Reklama
Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite