fot. YouTube / Most do nieba / Arkadiusz Gola

Antonina Krzysztoń – Modlitwa o poranku

"Tylko z Tobą tylko w Tobie cała nadzieja - wołam Cię. Miłości wieczna nieskończona, uzdrów nas wybacz i chroń mnie". Te pełne ufności słowa śpiewa w "Modlitwie o poranku" Antonina Krzysztoń. Jest to pierwszy utwór z cyklu "7 pereł Ducha Świętego".

Reklama

7 Pereł Ducha Świętego to część projektu „Nadzieja na Moście do nieba”, który zainicjowała Fundacja Aniołów Miłosierdzia, wspierająca budowę pierwszego na Litwie hospicjum dla dzieci. „Modlitwę o poranku” w czasie kwarantanny napisała Antonina Krzysztoń. Tak wspomina jej tworzenie:

Nigdy nie odbieram telefonów, gdy piszę piosenkę. Tym razem odebrałam. Nie wiem dlaczego. Dzwoniła Ania Szaja z Fundacji Aniołów Miłosierdzia z pytaniem, czy napisałabym piosenkę do projektu Nadzieja na Moście do Nieba. Byłam zdumiona. Przecież właśnie ją piszę – pomyślałam.

„Nadzieja na Moście do Nieba” to odpowiedź polskich artystów na trudy czasu pandemii, ale także zwykłej codzienności. W ramach projektu powstało 7 autorskich piosenek i etiud filmowych będących teledyskami do utworów, ukazujących piękno zwykłych chwil i gestów mimo ciężaru rzeczywistości. Tematem utworów i głównym źródłem inspiracji było 12 owoców Ducha Świętego, z których artyści wybrali: miłość, radość, cierpliwość, cichość, skromność, pokój i nadzieję.

Reklama

Poeci, którzy zaangażowali się w projekt, mieli stworzyć tekst, nawiązujący do konkretnego daru lub owocu Ducha Świętego. Ze wszystkich łask Ducha Świętego Antoninie „przypadła w udziale” nadzieja. Do muzyki i słów dołączył się także obraz. Arkadiusz Gola (zdjęcia) i Michał Szalast (montaż) stworzyli fotograficzną opowieść. Zdjęcia powstały na Śląsku i pierwotnie nie miały służyć ilustracji piosenki. Same w sobie są już mocno ekspresyjne. Wraz z poezją, kompozycją i śpiewem Antoniny stworzyły poruszającą do głębi serca opowieść o odblaskach nadziei za każdym, nawet najboleśniejszym zakrętem naszego życia – od narodzin po ostatnie pocałunki.

W nagraniu udział wzięli:

Reklama

Antonina Krzysztoń – gitara
Darek Bafeltowski – gitara
Joszko Broda – fujarka sześciootworowa, drumla
Elżbieta Skrzymowska – skrzypce I
Jakub Łysik – skrzypce II
Krzysztof Meisel – altówka
Paulina Grondys – wiolonczela
Nikodem Pospieszalski – bębny

Producent muzyczny: Marcin Pospieszalski

os/Stacja7

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę