fot. Worshae/Unsplash

Weź i się módl. Wybaczenie

Radość ojca z powrotu marnotrawnego syna to coś więcej niż kwestia końca troski o dziecko.

Reklama

Zacznij dzień od porannej modlitwy!
W dobrym przeżyciu każdego dnia pomogą Ci trzy kroki: pomyśl, módl się i… działaj!


[…] ojciec rzekł do swoich sług: „Przyprowadźcie utuczone cielę i zabijcie: będziemy ucztować i bawić się, ponieważ ten mój syn był umarły, a znów ożył; zaginął, a odnalazł się”. I zaczęli się bawić.

Łk 15, 21-24

Reklama
Reklama

POMYŚL: Radość ojca z powrotu marnotrawnego syna to coś więcej niż kwestia końca troski o dziecko. Grzech jest tym, co zawsze niszczy, zarówno relację z Bogiem, jak i z człowiekiem. Przebaczenie, jakie okazuje Bóg, określone przez miłosierdzie, to coś więcej niż darowanie winy. W języku Biblii „miłosierdzie” pochodzi od słowa określającego łono – miejsce, gdzie zaczyna się życie. Nieprzypadkowo ojciec mówi, że trzeba się weselić i cieszyć z tego, że „ten brat twój był umarły, a znów ożył”. Powrót syna do domu Ojca to przejście ze śmierci do życia, bo tam gdzie Ojciec, tam źródło życia i szczęścia dziecka. Czy gdy powstając z grzechu, prosisz o miłosierdzie w sakramencie pokuty, odkrywasz, że źródłem Twojego szczęścia jest Jego miłość, przebywanie z Nim?

Marcin Minczyński OSPPE

MÓDL SIĘ: Boże, mój Ojcze, dziękuję Ci, że nie tylko mi przebaczasz, ale leczysz i wlewasz we mnie nowe życie, za każdym razem, kiedy zniszczony grzechem podchodzę do kratek konfesjonału.

Reklama
Reklama

DZIAŁAJ: Jak często proszę innych o przebaczenie? Jakie owoce spowiedzi widzę w swoim życiu?Fragment pochodzi z modlitewnika „Weź i się módl” – duchowego przewodnika, z którym każdego dnia łatwiej jest modlić się i koncentrować na Słowie Bożym.

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę