Im bliżej Boga, tym bliżej siebie

Ani sukces, ani przegrana nie smakują najlepiej w samotności.

Reklama

Zacznij dzień od porannej modlitwy!
W dobrym przeżyciu każdego dnia pomogą Ci trzy kroki: pomyśl, módl się i… działaj!


Odpowiedział Dawid: „Nie tak postąpicie, bracia moi,  z tym, co nam darował Pan. […] Jednakowy udział mieć będą ci, którzy uczestniczyli w walce, i ci, którzy pozostali przy taborze: jednakowo się podzielą”.[…].

Reklama
Reklama

1 Sm 30, 23-25

POMYŚL: Chrześcijanin to nie samotny wojownik, który własnymi siłami mierzy się ze złem w świecie i z własną słabością. Pewnie nie raz próbowałeś pokazać, że sam sobie poradzisz. Pewnie nawet kilka razy się udało, ale z pewnością doświadczyłeś też goryczy przegranej. Ani sukces, ani przegrana nie smakują najlepiej w samotności. Bowiem nie mówimy „Ojcze mój”, ale „Ojcze nasz”. Jesteśmy wspólnotą sióstr i braci. Można to porównać do ludzi stojących w kręgu, którego centrum jest Chrystus. Gdy zbliżamy się do środka, do Chrystusa, zbliżamy się również do siebie. Wtedy On posyła nam swojego Ducha i jesteśmy zdolni do walki, ramię w ramię, jako wspólnota, jako Kościół, jako Jego Lud.

Reklama
Reklama

ks. Grzegorz Ogorzałek

MÓDL SIĘ: Panie, dziękuję Ci za Kościół, za wspólnotę, w której jestem, walczę, upadam i zwyciężam. Dziękuję Ci, że nie jestem samotną wyspą. Dziękuję Ci, że jestem częścią Twego Ciała.

Reklama

DZIAŁAJ: Jakie konkretne kroki podjąłem, aby włączyć się w życie mojej wspólnoty chrześcijańskiej? W jaki sposób mogę ofiarować choć część swojego życia Kościołowi?


 

 


Fragment pochodzi z modlitewnika „Weź i się módl” – duchowego przewodnika, z którym każdego dnia łatwiej jest modlić się i koncentrować na Słowie Bożym.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

    PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

    PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
    Reklama
    WIARA I MODLITWA
    Wspieraj nas - złóż darowiznę