Nasze projekty

Za czym tęskni Twoja dusza?

Tęsknimy, ale nie wiemy do końca za czym. Może dlatego tak wiele jest w naszym życiu dróg, które ostatecznie okazują się ślepe.

Reklama

Boże, Ty Boże mój, Ciebie szukam; Ciebie pragnie moja dusza, za Tobą tęskni moje ciało, jak ziemia zeschła, spragniona, bez wody.

Ps 63, 2

Reklama
Reklama

POMYŚL: Nie ustajemy w poszukiwaniach, choć sami nie potrafimy określić ich celu. Całe nasze życie upływa nam w wirze tych poszukiwań. Tęsknimy, ale nie wiemy do końca, za czym. Może dlatego tak wiele jest w naszym życiu dróg, które ostatecznie okazują się ślepe. Zdarza się, iż dopiero u kresu życia uświadamiamy sobie, że wszystkie ludzkie pragnienia wynikają z tęsknoty za Bogiem. Tęsknota ta przenosi nas poza wymiar życia doczesnego. Na ziemi można się nią karmić, ale nie da się jej zrealizować. Tu swoje źródło mają cierpienia, jakich doświadczali święci mistycy. Skoro tak wielka jest tęsknota, czymże dopiero będzie jej spełnienie!

ks. Mikołaj Niedojadło

Reklama
Reklama

MÓDL SIĘ: Boże, moje tęsknoty są jak grawitacja, która ciągnie mnie w nieznanym kierunku. Co jakiś czas przeżywam zawód, rozstanie, a tęsknota nie mija. Czy to Ty, Panie? Czuję, że przyciągasz mnie do siebie i cierpliwie czekasz na moje „tak”.

DZIAŁAJ: Czego szukam w swoim życiu? Za czym tęskni moja dusza?

Reklama


 

 


Fragment pochodzi z modlitewnika „Weź i się módl” – duchowego przewodnika, z którym każdego dnia łatwiej jest modlić się i koncentrować na Słowie Bożym.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite