Weź i się módl. Pragnienia

Szczęście, spełnienie, zbawienie. Czy potrzeba nam czegoś więcej? Czy chcemy czegoś więcej?

Reklama

Zacznij dzień od porannej modlitwy!
W dobrym przeżyciu każdego dnia pomogą Ci trzy kroki: pomyśl, módl się i… działaj!


A ty, synu człowieczy – mówi Pan Bóg – mów do ptaków wszelkiego rodzaju i do wszystkich dzikich zwierząt: […] zgromadźcie się ze wszystkich stron nad moją ofiarą […]: jedzcie ciało i pijcie krew!

Reklama
Reklama

Ez 39, 17

POMYŚL: To my jesteśmy owymi ptakami wszelkiego rodzaju – jakże barwnymi ptakami! I rozmaitymi dzikimi zwierzętami, głodnymi i spragnionymi. Gdzieżeśmy to już pokarmu nie szukali i gdzie nie szukaliśmy napitku! Lecz niczego nie znaleźliśmy i niczegośmy nie zdobyli. Więc trwamy niezaspokojeni. Rozgoryczeni, źli, wyczerpani – czekamy. Na cud. Na Żywiciela. Na Pasterza. Na Zbawiciela. A On przychodzi: troskliwy, czuły, dobry. Podaje nam chleb: obfity – nadobfity – choć skromny. Podaje nam wino: słodki eliksir nieśmiertelności. Nasz Pasterz i Żywiciel daje nam całego siebie: swoje ciało i swoją krew. A wraz z sobą daje nam wszystko. Naprawdę wszystko: szczęście, spełnienie, zbawienie. Czy potrzeba nam czegoś więcej? Czy chcemy czegoś więcej? Jezus, On sam, On jeden – wystarczy.

Reklama
Reklama

ks. Łukasz Libowski

MÓDL SIĘ: Panie, niespokojne jest moje serce, zanim nie dotrze do Ciebie. Pozwól mi zakosztować Ciebie tak, bym nie gonił już za niczym prócz Ciebie.

Reklama

DZIAŁAJ: Ile razy pragnąłem od czegoś lub kogoś uzyskać to, co można otrzymać tylko od Boga?


 

 


Fragment pochodzi z modlitewnika „Weź i się módl” – duchowego przewodnika, z którym każdego dnia łatwiej jest modlić się i koncentrować na Słowie Bożym.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę