Weź i się módl. Odnowa

Bóg nie obarcza mnie trudnościami bez potrzeby, ale oczekuje ode mnie doskonalenia się. Tylko tam można się doskonalić, gdzie stawiane są wymagania. Bóg ode mnie wymaga. Czego?

Reklama

Zacznij dzień od porannej modlitwy!
W dobrym przeżyciu każdego dnia pomogą Ci trzy kroki: pomyśl, módl się i… działaj!


Wiedzcie, że to, co wystawia waszą wiarę na próbę, rodzi wytrwałość. […].

Reklama
Reklama

Jk 1, 2-4

POMYŚL: Ciężkie doświadczenie przeżyte z Jezusem odnawia nas wewnętrznie. To doświadczenie staje się szlifem dla diamentu, jakim jest moje życie. Bóg nie obarcza mnie trudnościami bez potrzeby, ale oczekuje ode mnie doskonalenia się. Tylko tam można się doskonalić, gdzie stawiane są wymagania. Bóg ode mnie wymaga. Czego? Przede wszystkim wierności Jemu w każdej sytuacji życiowej. Wierność rodzi wytrwałość, a wytrwałość to początek doskonałości. I właśnie wtedy, jak pisze św. Jakub, mogę stawać się nienagannym wobec Boga. Spójrzmy, jak ciężkie sytuacje zmieniły życie Apostołów. Musieli doświadczyć swoich słabości, większość z nich uciekła, gdy Jezus był prowadzony na śmierć. Ale przez te trudne wydarzenia stali się innymi ludźmi, byli gotowi ponieść śmierć, głosząc Ewangelię Jezusa.

Reklama
Reklama

ks. Grzegorz Woszczek

MÓDL SIĘ: Dziękuję Ci, mój Boże, że chcesz mnie wydoskonalić w miłości i w świętości, że nie mówisz, widząc mój nędzny stan: Trudno, niech będzie, jaki jest. Dziękuję, że wierzysz w to, że mogę zabłysnąć pełnią chwały, dlatego nie ustajesz w odnawianiu mojej duszy.

Reklama

DZIAŁAJ: W jaki sposób doskonalę swoją wiarę i cierpliwość? Czy mam plan na kształtowanie nienagannego charakteru?


 

 


Fragment pochodzi z modlitewnika „Weź i się módl” – duchowego przewodnika, z którym każdego dnia łatwiej jest modlić się i koncentrować na Słowie Bożym.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę