Czy Bóg powinien być aż tak miłosierny?

Spośród tak wielu możliwości działania Bóg najczęściej okazuje właśnie Miłosierdzie.

Reklama

Weź, co twoje i odejdź! Chcę też i temu ostatniemu dać tak samo jak tobie.

Mt 20, 14

POMYŚL: Czy Bóg powinien być aż tak miłosierny? To pytanie pewnie czasami nachodzi i nas. Zdziwienie ogromem Bożego Miłosierdzia przeplata się z prawdą, że wszystko, co jest na świecie, należy do Boga.

Reklama
Reklama

To On ma moc tym zarządzać, jak i kiedy chce. Spośród tak wielu możliwości działania Bóg najczęściej okazuje właśnie Miłosierdzie. Czasami nie mamy na to w sobie zgody, zazdrościmy najczęściej komuś, kto otrzymuje łaskę Bożego Miłosierdzia lub nie dostrzegamy, jak Bóg codziennie otacza nas samych Miłosierdziem.

Potrzeba mnie i Tobie wejść do szkoły Bożego Miłosierdzia, w taką przestrzeń, w której będziemy dostrzegali działanie Boga w Jego nieskończonym Miłosierdziu i potrafili przez swoje czyny okazywać miłosierdzie innym.

ks. Mateusz Kielarski

Reklama
Reklama

MÓDL SIĘ: Jezu, Ty powiedziałeś: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Przemień moje serce na wzór swojego miłosiernego serca, które zawsze jest gotowe mnie przyjąć takim, jakim jestem, przemieniać miłością i prowadzić ku zbawieniu.

DZIAŁAJ: W jaki sposób okazuję miłosierdzie innym? Czy potrafię przebaczyć tym, którzy mnie skrzywdzili?


Rozważanie pochodzi z modlitewnika „Weź i się módl” – duchowego przewodnika, z którym każdego dnia łatwiej jest modlić się i koncentrować na Słowie Bożym.

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę