Fot. Franciele Cunha/Unsplash

Weź i się módl. Błogosławieństwo

Pan Bóg chce nas uczynić szczęśliwymi, czyli takimi, którzy, nawet jeśli cierpią z jakiegoś powodu, to w uszach słyszą „wystarczy Ci mojej łaski”.

Reklama

Zacznij dzień od porannej modlitwy!
W dobrym przeżyciu każdego dnia pomogą Ci trzy kroki: pomyśl, módl się i… działaj!


Błogosławieństwo Pańskie wzbogaca, własny trud niczego tutaj nie doda.

Reklama
Reklama

Prz 10, 22

POMYŚL: Błogosławiony znaczy szczęśliwy. Pan Bóg chce nas uczynić szczęśliwymi, czyli takimi, którzy, nawet jeśli cierpią z jakiegoś powodu, to w uszach słyszą „wystarczy Ci mojej łaski”. Błogosławieństwo nie musi więc zabierać zmartwień, ale pomaga się cieszyć pomimo, a nawet z nich. Nie mniej jednak, jeśli Bóg tego chce, to Jego błogosławieństwo ma moc zabrać ból i wyrównać ścieżki, czyniąc łatwym to, co trudne. Otwierają nas na to wiara i pokora, a najlepszym środkiem do przyjęcia trudności jest błogosławienie Tego, który sam w sobie jest Błogosławiony.

Reklama
Reklama

Wojciech Gomułka OP

MÓDL SIĘ: Panie Boże, nie zabieraj trudów z mojego życia, ale niech spocznie na nich Twoje błogosławieństwo. Wierzę, że przez to staną się źródłem Twojej łaski dla mnie.

Reklama

DZIAŁAJ: Na ile ufam w Bożą Opatrzność? Na ile wierzę w pragnienie Boga, który chce, bym był „błogosławiony”, a więc szczęśliwy?


 

 


Fragment pochodzi z modlitewnika „Weź i się módl” – duchowego przewodnika, z którym każdego dnia łatwiej jest modlić się i koncentrować na Słowie Bożym.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę