Nasze projekty

W oczekiwaniu na świt. Modlitwa z o. Szustakiem

Książka “Nocny Złodziej” to zaproszenie do rozmowy z Bogiem. To okazja i szansa dla każdego z nas do bezpośredniego i bardzo osobistego spotkania z Tym, który może rozświetlić każdą ciemność naszego życia.

Reklama
Reklama

Część modlitw zawartych w książce to duchowy owoc pieszej trzymiesięcznej pielgrzymki o. Szustaka do Jerozolimy. Każda modlitwa zapisana przez Ojca Adama w tej książce, powstała także w Twojej intencji. 

W oczekiwaniu na świt, chcemy zaprosić Cię na chwilę wspólnej modlitwy. W każdy wtorek i czwartek, przez najbliższe dwa tygodnie, na portalu Stacja7 będą publikowane modlitwy napisane przez o. Adama Szustaka. 

Być może to właśnie ta modlitwa pomoże Ci przetrwać najciemniejsze chwile Twojego życia. Razem z Ojcem Adamem zapraszamy do wspólnej modlitwy! 

“Proszę, nie skąp więc czasu na rozmowę z Bogiem, bądź wobec Niego szczodry – zobaczysz, że Jego hojność jest nieporównywalnie większa od tego, co sam Mu dajesz.”

 

Panie Jezu,
który jesteś najlepszym złodziejem świata, który przychodzisz zwłaszcza wtedy, gdy panuje we mnie ciemność, gdy wszystko jest szczelnie pozamykane i gdy wydaje się, że nie ma wejścia do twierdzy, w której żyję, proszę Cię, abyś wszedł teraz do mojego serca i uczynił je swoim mieszkaniem. Proszę, byś otworzył sobie we mnie wszystkie zamki i drzwi, szczególnie te, które najszczelniej pozamykałem i schowałem przed Tobą.

Ty sam najlepiej wiesz, jakie zabezpieczenia stawiam Ci na drodze. Sam wiesz, jakie zasieki i przeszkody ciągle buduję między Tobą a mną, aby trzymać Cię z daleka. Znasz wszystkie moje „genialne” skrytki i miejsca ucieczki, gdzie chowam się przed Tobą. Znasz także wszystkie sprawy, do których nie chcę dać Ci dostępu. Proszę Cię, otwórz sobie drogę do mnie. Przeszukaj wszystkie zakamarki i znajdź wszystko, co ukrywam przed Tobą. Proszę Cię z całych sił: bądź najlepszym złodziejem! Włam się, ograb mnie, znajdź mnie, zdobądź mnie!

Jesteś Panem, który przychodzi jak złodziej w nocy, a to znaczy, że możesz przyjść w każdej chwili, w każdym czasie i do każdego miejsca. Proszę Cię, przyjdź do mnie TERAZ!

Niech tak się stanie. Amen.

Treść modlitwy pochodzi z najnowszej książki o. Adama Szustaka „Nocny Złodziej”, dostępnej w przedsprzedaży na stronie: nocnyzlodziej.stacja7.pl

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę