Nasze projekty
fot. pexels.com

Podejmij Duchową Adopcję Bezdomnego

Człowiek, który pogubił się w życiu, który z czyjejś lub własnej winy stał się bezdomny, jest naszym bratem, bo mamy jednego Ojca w Niebie. Podaruj mu duchowe wsparcie oraz poczucie, że nie jest sam i podejmij Duchową Adopcję Bezdomnego.

Reklama

Duchowa Adopcja Bezdomnego polega na podjęciu rocznej, codziennej modlitwy za konkretną osobę potrzebującą. Inicjatywę prowadzą m.in. siostry albertynki i bracia albertyni oraz wiele organizacji podejmujących się pomocy osobom znajdujących się w kryzysie bezdomności. 

Podaruj modlitwę

Pomysł duchowej adopcji zrodził się w gronie sióstr albertynek podczas posługi osobom bezdomnym. Siostry we własnym gronie rozmawiały o sytuacji osób, które przychodzą po pomoc, mówiły o potrzebie modlitwy i ją podejmowały. Dopiero od ponad trzech lat adopcja przybrała bardziej oficjalną formę i została rozszerzona na osoby świeckie, które zgłaszają się, by podjąć taką formę pomocy i posługi ludziom bezdomnym – wyjaśnia s. Katarzyna Miela, prezes Fundacji Po pierwsze CZŁOWIEK, założonej przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim. 

Duchowa adopcja obejmuje osoby bezdomne, które wprost proszą o modlitwę oraz osoby, które według sióstr potrzebują modlitewnego wsparcia ze względu na trudną sytuację życiową. Taką formę pomocy może podjąć każdy. Macierzyństwo i ojcostwo nie jest tylko fizyczne, jest też duchowe. Zachęcałabym szczególnie te osoby, które czują się w jakiś sposób życiowo niepotrzebne – mają ustabilizowaną sytuację życiową, ale dzieci wyszły z domu, wnuki gdzieś daleko… Nie ma bezpośredniego miejsca zaangażowania – podpowiada s. Katarzyna i dodaje, że taka forma pomocy jest realizacją powołania każdego człowieka. Duchowa adopcja jest realizacją duchowego macierzyństwa i ojcostwa, które można podejmować na każdym etapie życia i to daje poczucie spełnienia. Oczywiście potrzeba dużo dojrzałości wiary, żeby to spełnienie przeżyć, ale zachęcam właśnie w taki sposób, gdyż jest to realizacja powołania człowieka.

Duchowa adopcja bezdomnego. Jak się modlić?

Aby podjąć się adopcji, należy zwrócić się do sióstr albertynek (na adres: [email protected]) lub braci albertynów (na adres: [email protected]; [email protected]; lub albertyniprzytulisko.pl; [email protected]) z prośbą o imię konkretnej osoby, za którą będziemy się modlić przez rok. Modlitwa może mieć formę jednej tajemnicy różańca lub dowolnej modlitwy. Można także podejmować w tej intencji post i ofiarę dobrych uczynków.

Modlitwa za bezdomnego

Boże Ojcze, dziękuję Ci, że w drugim człowieku dałeś mi brata, siostrę. Powierzam Ci wszystkie osoby bezdomne i spraw, by w naszej ludzkiej rodzinie nikt nie był sam.

Z całego serca proszę Cię za ………………………………… który (która) ma z tym problem. Prowadź go (ją) do swego Domu bezpiecznie i daj mu (jej) na tej drodze braci
i siostry, ludzi pełnych życzliwości, dobroci i mądrości. Podaruj mu (jej) miłość i naucz go (ją) miłości. Otocz go (ją) szczególną opieką Matki Najświętszej, a Anioł Stróż niech go (ją) strzeże od złego. Święty Bracie Albercie, obrońco i opiekunie bezdomnych módl się za nami.

Szczegóły i więcej informacji:
>>Siostry albertynki
>>Bracia albertyni

zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę