Nasze projekty
domena publiczna/commons.wikimedia.org

Modlitwa w uroczystość świętych Apostołów Piotr i Pawła

"Święci Piotrze i Pawle, uproście wszystkim wierzącym prawdziwą miłość do Chrystusa, naszego Pana, oraz do Kościoła, naszej Matki". Módlmy się dziś za wstawiennictwem świętych Apostołów Piotr i Pawła!

Reklama

Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła tradycyjnie obchodzona jest 29 czerwca. Jeden z nich został przez Jezusa nazwany „Opoką”, drugi natomiast został powołany na „Apostoła Narodów”. Obaj zginęli śmiercią męczeńską. Pomódl się dziś za ich wstawiennictwem!

Modlitwa w uroczystość świętych Piotr i Pawła, treść:

Panie Jezu Chryste, założycielu i najwyższy Pasterzu swego Kościoła, dziękujemy Ci za szczególną Twą dobroć i łaskawość, dzięki której powołałeś Świętych Piotra i Pawła do swojej służby i uczyniłeś ich Apostołami.

Święty Piotrze, opoko Kościoła Chrystusowego na ziemi, Bóg powierzył ci troskę o naszą wierność Ewangelii i jedność całego Kościoła. Módl się za papieża N., biskupów i kapłanów oraz cały lud Boży.

ZOBACZ: Dzieliło ich wszystko. Połączył Chrystus. Św. Piotr i Paweł – filary Kościoła

Święty Pawle, Apostole Narodów, ty jesteś wybranym naczyniem Jezusa Chrystusa. Duch Święty przemienił Ciebie i z prześladowcy uczynił gorliwym misjonarzem. Miłość Pana sprawiła, że stałeś się niestrudzonym głosicielem prawdy i nauczycielem pogan.

Święci Piotrze i Pawle, uproście wszystkim wierzącym prawdziwą miłość do Chrystusa, naszego Pana, oraz do Kościoła, naszej Matki. Wyjednajcie misjonarzom gorliwość w służbie Ewangelii i siłę ducha do całkowitego poświęcenia się misji Chrystusa. Amen.

źródło: adonai.pl

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę