Nasze projekty
Fot. Julita/Pixabay

Modlitwa przed łamaniem się opłatkiem

Przed łamaniem się opłatkiem podczas wieczerzy wigilijnej, odmówcie wspólnie tę niezwykłą modlitwę! "Naucz nas, Panie Boże, dzielić się chlebem, miłością i życzliwością ze wszystkimi ludźmi, a zwłaszcza z tymi, wśród których żyjemy".

Reklama

Moment łamania się opłatkiem w czasie wigilijnej wieczerzy i świątecznych spotkań jest jednym z najpiękniejszych, pełnych życzliwości i miłości momentów Świąt Bożego Narodzenia. Dla wielu może to być także okazja, by być może pierwszy raz od wielu lat, powiedzieć komuś „przepraszam” lub wybaczyć bliskim wyrządzone krzywdy. Przed momentem dzielenia się opłatkiem odmówicie wspólnie tę modlitwę!

Tekst modlitwy przed łamaniem się opłatkiem jest także dostępny w wersji do pobrania i wydrukowania. Plik do pobrania znajduje się na końcu tekstu.


Modlitwa przed łamaniem się opłatkiem

Prowadzący: Panie Boże, Ty sprawiłeś, że ta święta noc, kiedy wspominamy pamiątkę Wcielenia Twojego Syna dla naszego zbawienia, zajaśniała blaskiem Twej światłości. Spraw, abyśmy, opromienieni tym blaskiem, z otwartym sercem przyjęli Jezusa jako naszego Odkupiciela.

Pobłogosław nas i te opłatki, którymi się podzielimy na znak miłości i przebaczenia. Naucz nas, Panie Boże, dzielić się chlebem, miłością i życzliwością ze wszystkimi ludźmi, a zwłaszcza z tymi, wśród których żyjemy. Obdarz miłością, zgodą i jednością naszą rodzinę. Wlej nadzieję w serca ubogich, samotnych, osieroconych i przeżywających jakiekolwiek cierpienia.

W dzisiejszą noc Bożego Narodzenia naszą modlitwą ogarniamy też chrześcijan mieszkających w Betlejem i innych zakątkach Ziemi Świętej. Ty, Panie, znasz ich troski i niepokoje. Widzisz ich osamotnienie i lęk o przyszłość. Słyszysz wołanie o pokój i pojednanie między narodami i wyznawcami różnych religii. Ześlij, Panie, swój pokój na udręczoną wojnami i przemocą Ziemię Świętą. Ulecz z nienawiści serca żydów, muzułmanów i chrześcijan. Pomóż im przebaczyć wzajemne urazy i krzywdy.

Wszyscy odmawiają:
Ojcze nasz…,
Zdrowaś Maryjo…
Chwała Ojcu…
Wieczne odpoczywanie…
Amen.

> POBIERZ TEKST MODLITWY PRZED ŁAMANIEM SIĘ OPŁATKIEM <

ZOBACZ TAKŻE:

>> Jak składać życzenia przy łamaniu się opłatkiem?

>> Modlitwa przy wigilijnym stole [POBIERZ]


Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę