Nasze projekty

Modlitewnik świąteczny nie tylko na Wigilię [POBIERZ]

Oprócz wieczerzy wigilijnej każdy dzień Świąt Bożego Narodzenia może stać się okazją do wspólnej, rodzinnej modlitwy. W oktawie uroczystości Narodzenia Pańskiego Kościół daje nam codziennie świętych patronów, których warto naśladować. Na świąteczne dni przygotowaliśmy Modlitewnik, z którego warto skorzystać w czasie spotkań z najbliższymi.

Reklama

Począwszy od Wigilii Bożego Narodzenia w Modlitewniku znajduje się tekst modlitwy na rozpoczęcie wieczerzy, w tym fragment Ewangelii, Modlitwa powszechna oraz modlitwa poprzedzająca łamanie się opłatkiem.

Każdy dzień oktawy to szansa na spotkanie ze świętymi Kościoła. Wśród nich są św. Szczepan, święci Młodziankowie, św. Tomasz Becket czy św. Sylwester. W Modlitewniku znajdziecie teksty do modlitwy na każdy dzień, aż do 1 stycznia, czyli do Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki.

Przy tworzeniu Modlitewnika sięgnęliśmy do mszalnych antyfon i kolekt oraz do Liturgii Godzin. Odczytanie tych tekstów może poprzedzić posiłek w gronie najbliższych i przyjaciół lub posłużyć za wieczorną modlitwę rodzinną.

Reklama
Reklama

POBIERZ MODLITEWNIK W  FORMACIE PDF

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę