Nasze projekty

Miłosierna 14. Supermoc #11. Chrystus na co dzień

W dzisiejszej Ewangelii Chrystus wzywa każdego z nas, abyśmy zabiegali o pokarm, który trwa wiecznie, nigdy nie przeminie. Takim pokarmem jest przede wszystkim Eucharystia, w której sam Jezus Chrystus wchodzi do naszego serca – jest to ogromny przejaw miłosierdzia Boga.

Reklama

Błogosławiona Matka Teresa mówiła, że „mamy wielką łaskę daną nam przez Jezusa: Eucharystię. Otoczcie ją miłością”. Stwórca chce być w sercu każdego człowieka, z nim się zjednoczyć. Jednak także dobre uczynki, które wykonujemy w naszej codzienności, również nie przeminą i one „zaprowadzoną” nas przed Miłosierne oblicze Ojca. Już św. Jan od krzyża mówił, że „pod wieczór życia będą cię sądzić z miłości”. Do pełnienia tych uczynków, szczególnie w tym czasie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, wzywa nas Kościół.

Jednym z takich uczynków, którymi powinien odznaczać się każdy chrześcijanin, jest podróżnych w dom przyjąć. W jaki sposób ja mogę podróżnego przyjmować a przy tym „wykonywać dzieła Boże”? Sposobów jest naprawdę wiele, przede wszystkim ważne jest otwarte serce na potrzeby bliźniego, mowa, która nie będzie krytykowała, obmawiała, oczerniała, ręce, które zawsze będą otwarte na pomoc przypadkowemu człowiekowi spotkanemu na naszej drodzy, oczy wiary, które w każdym człowieku będą widziały przychodzącego Chrystusa.

Więc od dziś przyjmuj każdego strudzonego, tułacza, który liczy na Twoją pomoc, bo poprzez Twoje czyny i gesty wypełniasz wolę Pana Boga, wykonujesz wielkie dzieła Boże. Sam Pan Jezus kieruje do nas słowa, że „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40).

Reklama

Trening #11

Spróbuj od dziś mieć otwarte serce i oczy na barci, którzy cierpią. Niech żaden człowiek, który potrzebuje Twojej pomocy, nie będzie dla Ciebie obojętny. Trudne zadanie przed Tobą? Może… ale wierzę, że sobie poradzisz.

Reklama

Mikołaj Jędrzejewski, alumn WSD w Pelplinie

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę