Nasze projekty

10 najlepszych prezentów dla wierzących nowożeńców

Jeśli nie chcesz ofiarować kolejnej ikony ze Świętą Rodziną, a wypchana pieniędzmi koperta wydaje ci się zbyt bezosobowa – ta lista może zainspirować.

Reklama

Na pewno przyda się relacja. Dobrze znać Młodych, ich gust i sytuację życiową, aby adekwatnie odpowiedzieć ślubnym podarunkiem na ich potrzeby. Gdy jednak młodzi mają już komplet naczyń, pościel i ręczniki, a planują być chrześcijańską rodziną zawsze znajdzie się coś, co można dla nich wymyślić.

1. Msze na miesięcznice, Msze na rocznice
Ten ciekawy prezent niematerialny na pewno będzie miał duże znaczenie dla wierzących małżonków. Mogą go sprezentować na przykład świadkowie, zamawiając u wybranego kapłana lub w wybranym kościele określoną liczbę Mszy św. w intencji danej pary małżonków, na przykład „obstawiając” w ten sposób wszystkie pierwsze miesięcznice lub kilka-kilkanaście określonych rocznic ślubu. Potwierdzenie zamówienia tych intencji mszalnych może mieć elegancką formę, zależną od kreatywności obdarowującego.

2. Rytułał Rodzinny
Bardzo przydatna księga z modlitwami, opisami znaczeń i podpowiedziami celebracji rodzinnych przeróżnych religijnych świąt, nie tylko Bożego Narodzenia czy Wielkanocy, ale również uroczystości Chrztu czy Pierwszej Komunii Dziecka, rocznicy ślubu małżonków. Znajdziemy tu również podpowiedzi, jak w rodzinie obchodzić Wielki Tydzień, jaką modlitwą pobłogosławić dziecko przed pójściem do szkoły, jak ciekawie obchodzić wspomnienia różnych świętych czy mniejsze święta kościelne. Księga ma elegancką formę i przypomina nieco lekcjonarz mszalny. Must have każdej katolickiej rodziny.

Reklama

3. Kropielnica domowa
Ponieważ wierząca rodzina jest sanktuarium Pana Boga, dom tej rodziny jest jej świątynią. Piękną tradycją, która podkreśla tę intuicję jest umieszczanie przy wejściu do chrześcijańskiego domostwa kropielnicy z wodą święconą wraz z modlitwą za domowników. Do kupienia w dobrych sklepach z dewocjonaliami, także online.

4. Album 50 pierwszych rocznic
Wymyślona przez małżonków Białobrzeskich dla innych małżeństw znakomita pamiątka i inspiracja do świętowania rocznic udzielenia sobie sakramentu małżeństwa. Album ma miejsce na wpisy z okazji kolejnych rocznic, mobilizujące małżonków do dobrego słowa z okazji tego szczególnego dnia, do zapisania wspomnień z mijającego roku czy planów na najbliższy oraz do wklejenia pamiątkowych zdjęć. Album jest dostępny w sprzedaży online.

5. Zestaw przydatnych katogadżetów dla zakochanych
Niektóre są większe, jak ręczniki, poduszki, plakaty czy materace, inne mniejsze. Wszystkie łączy boska kreatywność, której nie brakuje właścicielom przeróżnych sklepów z kato-gadżetami. Są koszulki z napisem „Mężoholiczka” czy „Żonoholik”; są kubki z hasłem „Jestem mężem, mam Walentynki codziennie”; poduszki z definicją miłości lub cytatem z „Pieśni nad Pieśniami”; ręczniki, magnesy na lodówkę, podwójne słuchawki dla zakochanych albo podwójne hamaki. Oferta katolickich sklepów z różnymi gadżetami jest naprawdę duża i inspirująca.

Reklama

6. Biblijne karty „Make love” do sypialni
Wprawdzie pasują do poprzedniego punktu naszej inspirującej listy, ale warto je wyróżnić, bowiem mocno różnią się od innych kato-gadżetów. Designerzy od Dayenu wpadli na pomysł kart dla małżonków z cytatami dotyczącymi 12 wybranych par biblijnych. Według twórców cytaty z ich historii, opisane na kartach Pisma Świętego pomogą „zachęcić do miłowania słowem i czynem”. „W tej grze to Wy ustalacie zasady! Losujcie, tasujcie, zostawiajcie sobie karty na łóżku, lodówce czy stole. Niech staną się Waszym wołaniem o miłość. Waszą modlitwą! Cel gry jest jeden: rozpalić na nowo miłość!” – czytamy w opisie tego niezwykłego produktu.

7. Krzyż na ścianę
Ponieważ bardzo popularnym pomysłem dla katolickich małżonków są różnego rodzaju ikony – najczęściej ze Świętą Rodziną – można zadbać, po uprzednim sprawdzeniu czy jest taka potrzeba, o ładny krzyż dla nich do powieszenia na ścianę. Warto znać gust pary młodej, bo może spodobać im się prosty krzyż, albo bardziej ludowy czy tradycyjny krucyfiks.

8. Konferencje małżeńskie o. Adama Szustaka
„Akrobatyka małżeńska”, „Pachnidła” – tych popularnych konferencji o. Adama Szustaka OP być może wszystkim nie trzeba przedstawiać, ale nadal pozostają „must have” dla wszystkich narzeczonych i młodych małżonków. Są znakomitym uzupełnieniem przygotowania do Sakramentu Małżeństwa. Można kupić je w formie audiobooka albo wejściówki na najnowsze odsłony tej serii konferencji, bowiem o. Szustak nieustannie wygłasza rekolekcje dla narzeczonych i małżonków. Terminy i miejsca najnowszych „Pachnideł na żywo” podawane są we vlogach o. Adama oraz w kalendarium na stronie Langusta na Palmie.

Reklama

9. Błogosławieństwo papieża w formie oficjalnego dyplomu
Być może nie wszyscy wiedzą, ale funkcjonuje w Watykanie specjalne biuro zajmujące się wydawaniem osobistych błogosławieństw papieża dla wiernych z okazji różnych ważnych wydarzeń w ich życiu, np. przyjęcia Chrztu, zawarcia małżeństwa czy złożenia ślubów zakonnych. Jest to rodzaj przywileju duchowego, potwierdzonego oficjalnym dyplomem i mogą je otrzymać wyłącznie praktykujący katolicy. Błogosławieństwo zamawia się w watykańskim Urzędzie Dobroczynności Apostolskiej (Elemosineria Apostolica) działającym na tyłach watykańskiej parafii Santa Anna (tuż obok bramy św. Anny czyli Via di Porta Angelica). Urząd otwarty jest od poniedziałku do soboty w godz. 9-13. Ci, którzy nie mogą osobiście wybrać się w tej sprawie do Rzymu, ani nie mają nikogo mieszkającego w tym mieście, mogą zamówić ten dokument listownie (wyłącznie tradycyjną pocztą!) pisząc na adres Ufficio pergamene della Elemosineria Apostolica – 00120 – Città del Vaticano. Formularz prośby o błogosławieństwo znajduje się >>tutaj. Zamówienie wiąże się z opłatą za pergamin i ewentualną wysyłkę. Samo błogosławieństwo jest zawsze bezpłatne!

10. Piękny plakat do domu z modlitwą małżeńską
Wyobraźcie sobie olbrzymi, oprawiony w ramę lub antyramę plakat z pięknie wydrukowaną treścią jednej z modlitw małżonków lub domowników. Takie produkty są już w sklepach online z designerskimi kato-gadżetami, ale można też wykonać je samodzielnie lub z pomocą profesjonalnej firmy.  W internecie, również na Stacji7, nie brakuje mądrych tekstów modlitw za małżonków. Taki plakat będzie nie tylko ozdobą pokoju lub przedpokoju, ale i przydatnym pomocnikiem w codziennej modlitwie wszystkich domowników.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę