Nasze projekty
Fot. Materiały prasowe Lednica2000

Lednica w domu. Co można zrobić, by poczuć się jak na Polach Lednickich?

Tegoroczne Spotkanie Młodych Lednica 2000 odbywa się w formie online. Jak organizatorzy chcą sprawić, by uczestnicy poczuli się, jakby byli fizycznie na Polach Lednickich?

Reklama

Wyślij kartkę na Lednicę

Organizatorzy wymyślili piękny sposób, aby uczestnicy mogli być duchem na Polach Lednickich. Jak tłumaczy Agnieszka Chrostowska – wiceprezes stowarzyszenia Lednica 2000 – wymyśliliśmy bardzo piękny sposób, żeby uczestnicy mieli możliwość “być” z nami. Prosimy uczestników spotkania lednickiego, którzy normalnie przyjechaliby na Pola Lednickie, żeby przysłali do nas kartkę pocztową, na której wypiszą, co nie pozwala im usłyszeć głosu Boga. Co im ten głos na co dzień zagłusza.

Organizatorom zależy, aby na chwilę zatrzymać się i rozejrzeć wokół tego, co stawiane jest jako priorytet – co sprawia, że Pan Bóg zostaje w tle. Wypiszmy na tych kartkach to, co nie pozwala nam usłyszeć głosu Boga i wyślijmy je bezpośrednio na Pola Lednickie. A my te wszystkie kartki zbierzemy i 5 czerwca w czasie Lednickiego Spotkania wrzucimy je do ognia. Po to, żeby symbolicznie, ale też mentalnie spróbować tych barier się pozbyć, czyli najpierw je sobie uświadomić, a potem się od nich odciąć i świadomie wybrać Chrystusa. To jest taki pomost pomiędzy nami, którzy będziemy w domach, a Polami Lednickimi tego dnia. Potraktujmy te kartki jako nasze ograniczenia, które chcemy oddać Panu Jezusowi, żeby nas z tego uwolnił – dodaje Agnieszka Chrostowska.

Film o codzienności

Organizatorzy proszą także, aby uczestnicy wysłali na Lednicę film, w którym pokażą swoją codzienność. Z nadesłanych filmów zostanie zmontowany dłuższy materiał, który zostanie odtworzony w trakcie spotkania w odpowiednim momencie.

Reklama

Wszystko po to, żeby sobie uświadomić, że Pan Jezus jest z nami nie tylko gdy jesteśmy w Kościele, ale w naszej codzienności, że ciągle nam towarzyszy. Że głos Boga słychać nie tylko w katedrze, ale w tych wszystkich codziennych sytuacjach. Ale żeby sobie to uświadomić, to te sytuacje trzeba zobaczyć. Ten film będzie pierwiastkiem obecności młodzieży na ukochanym Lednickim Spotkaniu – tłumaczy wokalistka Siewców Lednicy.

Życzenia dla Lednicy

Trzecia rzecz związana jest z jubileuszową, 25. Lednicą. Prosimy, żeby wszyscy chętni nadsyłali nam życzenia dla Lednicy – czego życzysz Lednicy w 3 słowach? Wystarczy nagrać telefonem krótki film i wysłać przez naszego Facebooka. Czego życzysz Lednicy, to znaczy czego życzysz sobie, bo Lednica to my – wszyscy uczestnicy. A my zrobimy też tego teledysk dobrych życzeń lednickich – mówi Agnieszka Chrostowska.

Młodzi, którzy chcą uczestniczyć w Lednicy, mogą wysłać filmy przez Facebooka Lednicy 2000 bądź na adres mailowy: adres: [email protected]. Natomiast pocztówki można wysyłać na adres: Ośrodek im. Jana Pawła II, Pola Lednickie 1, 62-280 Kiszkowo.

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę