Nasze projekty

Mamo Pracuj

Nasz cel - inspirować, zachęcać i dzielić się pozytywną energią. Piszemy o tym co pozytywne, nie pozwalając sobie na narzekania.

Reklama

Dlaczego stworzyłyśmy portal Mamo Pracuj?

 

Jesteśmy mamami i przyjaciółkami. Znamy się od pierwszego roku studiów, ale do tej pory, niewiele nas łączyło zawodowo. W 2010 roku obie po raz drugi zostałyśmy mamami. Próba pogodzenia życia rodzinnego z byciem aktywną zawodowo zaowocowała stworzeniem ogólnopolskiego portalu dla mam, które chcą wrócić do aktywności zawodowej. Pomysł narodził się z naszych różnych zawodowych doświadczeń. Takich mam jak my jest bardzo dużo, dlatego postanowiłyśmy podzielić się doświadczeniami (Agnieszka od kilku lat pracowała dla warszawskiej fundacji, mieszkając w Krakowie i pracując zdalnie), przemyśleniami (Joanna chciała wrócić do pracy na elastycznych zasadach, ale jej pracodawca nie przewidywał takiej opcji) i pomysłami (obie) i stworzyć przestrzeń dla mam takich jak my – aktywnych i nie wyobrażających sobie przyszłości wyłącznie przy dzieciach. Słowem, z jednej strony doświadczenie, że można pogodzić życie zawodowe z rodzinnym, z drugiej potrzeba i chęci, zrodziły myśl o stworzeniu portalu dla mam, o mamach i tworzonego przez mamy.

Reklama

 

Mamo Pracuj

O czym piszemy?

Reklama

 

Podpowiadamy jak godzić życie rodzinne z zawodowym, jak szukać pracy kiedy jest się mamą. Publikujemy oferty pracy wyselekcjonowane specjalnie pod kątem mam, piszemy o tym, jak założyć własną firmę i pokazujemy przykłady sprawdzonych biznesów, które mogą być prowadzone przez młode mamy. Publikujemy inspirujące historie przedsiębiorczych kobiet-mam i informacje o ciekawych spotkaniach i warsztatach dla nich.

 

Reklama

Kluczowa jest dla nas współpraca z pracodawcami, którzy dostrzegają korzyści w zatrudnianiu matek – wysoce zmotywowanych, często świetnie wykształconych i rzetelnych pracowników. Ważne, by pracodawcy mieli świadomość tych zalet pracowników-mam, by byli otwarci na korzystanie z elastycznych form zatrudnienia, które pozwalają matkom w pełni angażować się w pracę i czerpać radość z wychowywania dzieci.

 

Mamo Pracuj

Otrzymałyśmy wiele listów z podziękowaniami od mam, które dzięki portalowi znalazły pracę! To napędza do dalszego działania.

 

Marta z Warszawy napisała do nas: „Dziewczyny, bardzo Wam dziękuję za ogłoszenie
o copywritingu. Piszę w przerwach między piaskownicą a podawaniem dzieciom obiadu, nie zajmuje mi to dużo czasu, a zarabiam całkiem fajne pieniądze! Gdyby nie wy, nie miałabym tej pracy!”

 

Joanna, właścicielka firmy z woj. Łódzkiego, dzięki nam znalazła świetną pracownicę do działu sprzedaży, która pracuje dla niej zdalnie z Lublina!

 

Nasz cel – inspirować, zachęcać i dzielić się pozytywną energią. Piszemy o tym co pozytywne, nie pozwalając sobie na narzekania.

 

Mamy, które szukają u nas ofert pracy, porad i artykułów mają dostęp do wszystkich treści za darmo. Planujemy uruchomienie dodatkowych funkcjonalności portalu, dzięki którym będzie bardziej interaktywny i quasi-społecznościowy.

Mamo Pracuj

Oprócz publikacji ofert pracy i artykułów prowadzimy szereg projektów i akcji.

 

W maju 2012 r., w badaniu „Czy mamy chcą pracować?”, pytałyśmy mamy o aktywność zawodową i ich oczekiwania względem pracy. Na naszą ankietę opowiedziało prawie 1400 mam.

 

Od maja br. trwa 2 edycja akcji „Biurko dla Mamy”, dzięki której mamy mogą skorzystać z atrakcyjnych rabatów na wynajem biurka do pracy w biurach coworkingowych w całej Polsce (szczegóły akcji na http://www.biurkodlamamy.pl/). W ramach tej akcji współpracuje z nami ponad 30 biur coworkingowych, od Szczecina, po Rzeszów.

 

Również w październiku 2012 pytaliśmy też mamy o czym marzą dla siebie samych, w ogólnopolskim badaniu „O czym marzy mama?”. W badaniu wzięło udział ponad 3000 mam. Wyniki badania publikujemy tutaj: http://mamopracuj.pl/o-czym-marzy-mama-wyniki-badania.

Oprócz nas, dwóch przyjaciółek, z Mamo Pracuj współpracuje wiele osób: Beata wspiera nas w korekcie tekstów, Agnieszka zasila naszą bazę tekstów. Bianka wrzuca nowe teksty do sieci, a Paulina pomaga realizować duże akcje. Aneta i Magda to redakcyjne prawniczki, a Rafał jest etatowym informatykiem. Oprócz nich, wiele osób pisze dla nas artykuły, itp.

 

http://www.mamopracuj.pl/

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę