Nasze projekty

Kobieca konferencja – „Z ducha, z ciała, z piękna”

Konferencja dla kobiet „Z ducha, z ciała, z piękna”, zorganizowana przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II odbyła się dziś w Krakowie.

Reklama

W spotkaniu tym wzięło udział kilkadziesiąt kobiet, które w piątek razem z zaproszonymi gośćmi szukały sensu kobiecości w dzisiejszym świecie. Wysłuchały również świadectwa nawróconej modelki Anny Golędzinowskiej, która opowiadała o mocy przebaczenia.

Z kolei aktorka Dominika Figurska zwróciła ich uwagę na wielki dar od Pan Boga, którym według niej jest macierzyństwo. Dziś jest ona szczęśliwą mamą piątki dzieci. – Odkryłam, że macierzyństwo jest cudowne. Ani aktorstwo, ani premiery, lecz właśnie to jest sensem mojego życia – wyznała.

W pewnej fazie życia jej małżeństwo dotknął kryzys. – W całym tym wirze zapomnieliśmy z mężem o sobie. Przed narodzeniem dzieci byliśmy parą egoistów i było nam z tym dobrze. Wspólne życie pojawiło się dopiero, gdy na świat przyszły dzieci – przyznała.

Reklama
Reklama

Jak mówi, wzajemne oczekiwania małżonków przerosły możliwości każdego z nich. Kiedy rozwód był już bardzo realną wizją, aktorka zrozumiała, jak wiele ma do stracenia. – Dopiero wtedy do mnie dotarło, że mogę stracić to, co miałam najważniejszego – moją rodzinę – tłumaczyła.

Okazało się, że natłok obowiązków związanych z wychowywaniem dzieci odciągnął małżonków nie tylko od siebie, ale też od Kościoła. Do właściwej relacji z Bogiem przywróciła ich perspektywa, że ich synek urodzi się z wadą genetyczną. – Jak trwoga to do Boga, ale ta zasada jest głupia. Uniknęlibyśmy wielu niepotrzebnych doświadczeń, gdyby Dekalog rzeczywiście był wtedy w naszym życiu – przyznała aktorka.

Z Bożą pomocą udało się uratować małżeństwo. – Cały czas się modlę do Boga żeby obdarował mnie miłością, którą będę mogła pokochać mojego męża, bo moja ludzka miłość jest tragiczna – wyjaśniła. Dodała też, że udane małżeństwo jest w życiu rodzinnym bardzo ważne, ponieważ zapewnia ono szczęście nie tylko małżonkom, ale również dzieciom. – Najlepszą rzeczą, którą można im pokazać, jest to, jak bardzo się kocha swojego współmałżonka – zauważyła D. Figurska.

Reklama
Reklama

Do uczestniczek piątkowej konferencji specjalny list napisała również pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda. „Cieszę się bardzo, że spotykają się panie, by w kobiecym gronie porozmawiać o kwintesencji kobiecości, by zastanowić się nad rolą i miejscem kobiety w obecnym świecie, jej rozwojem duchowym, by skupić się na niemniej ważnym dbaniu o zdrowie i wygląd zewnętrzny, który jest przecież źródłem dobrego samopoczucia i wizytówką każdej kobiety” – napisała żona prezydenta.

Jak przekonują kobiety, które w piątek wzięły udział w konferencji, spotkanie zorganizowane w Żydowskim Muzeum Galicja było zdecydowanie udane. – Po raz kolejny okazało się, że przebaczenie jest w życiu najważniejsze. Nie tylko to przebaczenie, które otrzymujemy od Boga, ale również to, kiedy my przebaczamy innym. To chyba najważniejsza lekcja tego dnia – opowiadała Ania, jedna z uczestniczek konferencji.

Tego dnia w programie spotkania znalazły się również warsztaty z makijażystką, stylistką, fryzjerami oraz fotografem, które miały pokazać kobietom, jak odkrywać swoje piękno.

Reklama

ps / Kraków

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite