Nasze projekty

Biblia wg ks. Pawlukiewicza: Przymierze Abrahama

Bóg nakazuje nam, podobnie jak Abrahamowi, wyjść z namiotu, czyli swojego miejsca, swojej strefy komfortu i wykonać jeden prosty gest.

Reklama

To jest właśnie problem każdego człowieka i wiary. Zostać w swoim namiocie, czy wyjść? Chociaż mamy pierwszy odruch uciec, zwiać, to trzeba jak Abraham zostać w tej ciemności żeby usłyszeć słowa: „Będziesz miał potomstwo liczne jak gwiazdy”.

 

Jak ważna jest wiara? Jaki ogrom dobrodziejstw możemy dostać od Boga w zamian za bezgraniczną ufność? Człowiek potrzebuje gestu, konkretu, by wiedzieć, jaki kierunek jego działania jest właściwy. Takiego gestu potrzebuje też od nas Pan Bóg, potrzebuje zawrzeć z nami Przymierze. Nakazuje nam, podobnie jak Abrahamowi, wyjść z namiotu, czyli swojego miejsca, swojej strefy komfortu i wykonać prosty gest, o który prosi. Czyniąc to czynimy wielką zasługę, ponieważ uwierzyliśmy i zaufaliśmy. O Przymierzu oraz o tym, dlaczego ks. Pawlukiewicz poleca kryzysy, w trzecim odcinku serii „Biblia według ks. Pawlukiewicza”, realizowanej przez Radio Warszawa:

Reklama

Biblia według księdza Piotra Pawlukiewicza” to autorski wybór tematyczny fragmentów audycji “Księga” emitowanych na antenie Radia Warszawa. Audycja nagrywana z Pawłem Kęską i ks. Pawlukiewiczem w latach 2014-2017, zawierała komentarze do niedzielnych czytań biblijnych.

Kolejne odcinki cyklu będą publikowane w każdą niedzielęponiedziałekśrodę i piątek na kanale YouTube Radia Warszawa oraz na portalu Stacja7.pl.

Reklama

 


ZOBACZ WSZYSTKIE ODCINKI CYKLU “BIBLIA WG KS. PAWLUKIEWICZA”


Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite