Jan Maria Szewek OFMConv

O. Jan M. Szewek OFMConv, (rocznik ’72), franciszkanin, magister teologii (tytuł pracy magisterskiej: „Zadania twórców środków społecznego przekazu w nauczaniu Kościoła i teologów”) oraz specjalista ds. public relations i reklamy (tytuł pracy dyplomowej „Strategia budowania pozytywnego wizerunku wrocławskiej parafii franciszkanów”). Ponadto odbył podróż studyjną i seminarium szkoleniowe w Międzynarodowej Szkole Nauczania o Holokauście w Instytucie Pamięci Yad Vashem w Jerozolimie.

Na co dzień jest rzecznikiem krakowskiej prowincji franciszkanów, osobistym sekretarzem prowincjała, dziennikarzem agencyjnym, internetowym i telewizyjnym oraz wykładowcą public relations na kilku uczelniach w Krakowie, Wrocławiu i Łodzi.

Św. Franciszek nazywał rośliny i zwierzęta swoimi braćmi. Co mówił o jedzeniu mięsa?

Wiele osób uważa, że św. Franciszek z Asyżu był wyjątkowym miłośnikiem przyrody i świata stworzonego. I słusznie! Bo nie kto inny, tylko właśnie on nazywał słońce, księżyc, gwiazdy, wodę, ziemię, rośliny oraz zwierzęta swoimi braćmi i siostrami. Na marginesie dodam tylko jedno sprostowanie: zwierząt nie nazywał nigdy „braćmi mniejszymi”. Tak mówił o współbraciach. A to z racji pokory – cnoty, którą posiadł w stopniu doskonałym i której wymagał od swoich naśladowców.

Wspieraj nas - złóż darowiznę