Nasze projekty

„Żyjemy w czasach ciemności i chwili próby. Św. Józef nam pomaga”. Kończy się rok poświęcony św. Józefowi

"Papież nie ukrywał, że wybór św. Józefa i ogłoszenie jego roku nie było przypadkowe, ponieważ opiekuna Świętej Rodziny spotykamy w Ewangelii właśnie w momentach trudnych, w chwilach próby" - mówi ks. Luigi Epicoco, asystent kościelny mediów watykańskich.

fot. Misionerac Clarisas Monterrey - Cathopic

8 grudnia kończy się rok św. Józefa, który papież Franciszek ogłosił z okazji 150. rocznicy uznania św. Józefa za patrona Kościoła powszechnego,

Franciszek nawiązał dziś do postaci św. Józefa na Twitterze. W tym czasie Adwentu błagajmy Pana, byśmy dzięki ojcowskiemu wstawiennictwu św. Józefa, zawsze byli jak nocni stróże, uważni na światło Chrystusa jaśniejące w naszych najuboższych braciach i siostrach – napisał.

W liście „Patris corde” papież ukazał św. Józefa jako osobę bliską ludzkiej kondycji każdego z nas. Józef w Ewangelii nie czyni cudów, jest człowiekiem podejmującym odpowiedzialność, który staje się świętym poprzez dobre i złe wydarzenia, jakie go spotykają. Może nas nauczyć uświęcania codzienności – powiedział ks. Epicoco.

Reklama

„Żyjemy w czasach ciemności, a św. Józef pomaga nam i inspiruje”

Papież nie ukrywał, że wybór św. Józefa i ogłoszenie jego roku nie było przypadkowe, ponieważ opiekuna Świętej Rodziny spotykamy w Ewangelii właśnie w momentach trudnych, w chwilach próby. Jezus przychodzi na świat w ciemności i w tym trudnym momencie Bóg stawia obok swojego Syna Józefa, człowieka, który pomoże mu przejść przez ciemność – powiedział ks. Epicoco.

ZOBACZ: List apostolski papieża Franciszka „Patris corde” [TREŚĆ]

Jak podkreślił, od dwóch lat, z powodu pandemii koronawirusa, „możemy powiedzieć, że żyjemy w czasach ciemności, w chwili próby”.

Reklama

Papież chciał wskazać na postać św. Józefa jako tego, który może nam pomóc, wesprzeć nas, zachęcić i zainspirować. Uczy nas on życia duchowego, umiejętności słuchania Pana i realizmu, twardego stąpania po ziemi. Wskazuje, że istnieje zdrowy sposób przechodzenia przez ciemność i sposób, który moglibyśmy nazwać desperackim, bez wiary, który może nas w tej ciemności zatrzymać – dodał ks. Epicoco.

kh, Vatican News/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę