Nasze projekty

„Właściwą odpowiedzią na terror będzie Jubileusz Miłosierdzia”

Wobec zamachów terrorystycznych w Paryżu rozpoczynający się 8 grudnia Jubileusz Miłosierdzia jeszcze bardziej nabrał na znaczeniu. Podkreślił to dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi SJ

W związku z pojawiającymi się obawami o bezpieczeństwo dla pielgrzymów ks. Lombardi wyraził nadzieję, że nie będzie to przeszkodą, aby w czasie Roku Świętego do Wiecznego Miasta przybyło jeszcze więcej gości niż dotychczas.

We Włoszech pojawiają się obawy, że w Roku Jubileuszowym terroryści z grup islamistycznych mogą za cel swoich ataków obrać Rzym jako centrum katolicyzmu. Pojawiają się też głosy, aby odwołać jubileuszowe uroczystości.

Reklama
Reklama

Terroryzm chce szerzyć strach i przerażenie, powiedział ks. Lombardi. Dlatego – dodał – nie można ulegać sugestiom wynikającym ze strachu. Oczywiście trzeba postępować mądrze i odpowiedzialnie, ale też pracować dalej, budując w ten sposób pokój, stwierdził jezuita.

Jego zdaniem Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia stanowi właściwą odpowiedź na terror, aby znaleźć pojednanie. „Teraz nie czas odwoływać Rok Święty, nie czas na strach. Ten czas jest nam bardzo potrzebny. Musimy żyć mądrze, ale także z odwagą i duchową energią, mimo wszelkich ataków nienawiści”, przekonywał ks. Lombardi.

Reklama
Reklama

ts / Watykan

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite