Nasze projekty

Watykan potwierdza podróż Franciszka do Japonii i Tajlandii w listopadzie

Ojciec Święty Franciszek odbędzie w listopadzie podróż apostolską do Japonii i Tajlandii - poinformowało dziś oficjalnie biuro prasowe Watykanu. Królestwo Tajlandii papież odwiedzi w dniach 20-23 listopada i prosto stamtąd poleci do Japonii - 23-26 listopada.

Oto pełny komunikat dyrektora Biura Prasowego Watykanu Matteo Bruni’ego:

„W dniach 19-26 listopada 2019 r. Odbędzie się Podróż Apostolska Papieża Franciszka do Królestwa Tajlandii i do Japonii.

Na zaproszenie rządu Królestwa Tajlandii i biskupów tego kraju Jego Świątobliwość Papież Franciszek odbędzie podróż apostolską do Królestwa Tajlandii w dniach 20–23 listopada 2019 r.

Reklama
Reklama

Przyjmując zaproszenie rządu i biskupów Japonii, Jego Świątobliwość Papież Franciszek odbędzie podróż apostolską do kraju od 23 do 26 listopada 2019 r., odwiedzając miasta Tokio, Nagasaki i Hiroszima.

Harmonogram podróży zostanie opublikowany w późniejszym terminie”

– Spełni się jedno z jego największych marzeń z młodości – pisze z kolei Alessandro Gisotti, do niedawna pełniący obowiązki szefa Biura Prasowego Watykanu. W swoim felietonie na Vatican News przytacza słowa wypowiedziane przez kard. Bergoglio sprzed wyboru na papieża: „Wraz z rozwojem mojego powołania zakonnego pojawiło się wielkie pragnienie zostania misjonarzem w Japonii, gdzie jezuici zawsze wykonywali bardzo ważną pracę”. Gisotti przypomina również pierwszą homilię Franciszka wygłoszoną w domu św. Marty niedługo po wyborze, w której katolików w Japonii podawał za wzór Kościoła misyjnego. który pomimo prześladowań i pomocy z zewnątrz nie tylko się stale rozwijał, ale też nieustannie ewangelizował.

Reklama
Reklama

„Wiara [tamtej] wspólnoty chrześcijańskiej nie ostygła. Rzeczywiście, żar wiary, którą Duch Święty rozniecił przez głoszenie ewangelizatorów pozostawał bezpieczny dzięki troskliwości świeckich. Dlatego Kościół w Japonii przypomina nam, ze swoją niespokojną i obfitą historią, że chrześcijanie są z natury misjonarzami” – mówił Franciszek przyjmując biskupów japońskich na wizycie ad limina.

ad/Stacja7

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite