Nasze projekty

Watykan: orędzie bożonarodzeniowe

Papież wezwał w orędziu bożonarodzeniowym do zakończenia walk w Syrii i Libii. Franciszek wspomniał też o ofiarach, haniebnych - jak mówił - ataków terrorystycznych w Paryżu, Tunisie i innych miejscach.

W orędziu wygłoszonym na Placu świętego Piotra w Rzymie papież powiedział , że tam, gdzie rodzi się Bóg, rodzi się nadzieja, pokój i miłosierdzie. Wezwał też do otwarcia serc, by przyjąć łaskę dnia, w którym Jezus przyszedł na ziemię. „Tylko Boże miłosierdzie może uwolnić ludzkość od wielu postaci zła, czasami potwornego, jakie rodzi w niej egoizm” – podkreślił Franciszek dodając, że „Boża łaska może nawrócić serca i otworzyć drogi wyjścia z sytuacji po ludzku nierozwiązywalnych”.

Papież nawiązał też do konfliktów na Bliskim Wschodzie. „Prosimy Pana, aby porozumienie osiągnięte na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych mogło jak najszybciej doprowadzić do uciszenia zgiełku broni w Syrii” – powiedział Franciszek. Wezwał też społeczność międzynarodową, aby skupiła się na położeniu kresu walkom w Libii, Iraku, Jemenie i Afryce. „Niech Boże Narodzenie przyniesie prawdziwy pokój także Ukrainie, zapewnieni ulgę osobom dotkniętym skutkami konfliktu i pobudzi wolę do realizacji podpisanych umów, aby przywrócić zgodę w całym kraju” – dodał papież.

Reklama
Reklama

Franciszek wezwał wiernych, aby pamiętali o najsłabszych, zwłaszcza o uchodźcach, ofiarach handlu ludźmi i handlu narkotykami. „Niech zostaną wynagrodzeni obfitym błogosławieństwem zarówno osoby jak i państwa, które wielkodusznie starają się ratować i przyjmować wielu migrantów i uchodźców, pomagając im zbudować godną przyszłość dla siebie i swoich bliskich” – powiedział papież przypominając, że w Roku Jubileuszowym najcenniejszym darem Boga jest miłosierdzie.

Reklama
Reklama

Po wygłoszeniu orędzia Franciszek udzielił tradycyjnego błogosławieństwa Urbi et Orbi – Miastu i Światu.


IAR/KAI 25 12 12.19/TV Vaticana/Internet/Siekaj/nyg

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę