Nasze projekty

Watykan: mali śpiewacy u Franciszka

Papież spotkał się w Watykanie z małymi śpiewakami z międzynarodowej federacji Pueri cantores - chórów kościelnych z całego świata. "Nie umiem śpiewać i denerwuję się, ale nie gryzę" - powiedział Franciszek do swych gości.

fot. Beyond Faith CR/ Cathopic

Pierwsze pytanie, jakie mali goście postawili papieżowi, brzmiało: co sądzi o ich śpiewie i czy sam lubi śpiewać. Franciszek odpowiedział, że lubi słuchać śpiewu innych. „Gdybym sam śpiewał – wyznał – wydawałoby się, że to osioł, ponieważ nie umiem śpiewać”. Na pytanie, czy wpada czasem w gniew, papież odpowiedział, że tak, złości się, ale nie gryzie. Dodał, że powstrzymuje go przed tym świadomość, jak wiele razy on sam doprowadził innych do złości.

Papież Franciszek mówił także o mediach i ich upodobaniu do rozpowszechniania wiadomości na temat przejawów zła. „Dlaczego nie widzimy w telewizji rodziny, która dobrze wychowuje dzieci?” – zapytał. I odpowiedział: „Ponieważ istnieje fascynacja złem. Zdaje się, że woli się patrzeć na to, co dzieje się za podszeptem diabła i przemilczać całe dobro, jakie istnieje z inspiracji Boga”.

Reklama
Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Lehnert/Rzym/em/moc

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę