Nasze projekty

Tornielli: Franciszek jest wielkim realistą

Franciszek jest wielkim realistą - uważa Andrea Tornielli jeden z najbardziej znanych włoskich dziennikarzy i watykanistów oraz autor wywiadu rzeki z papieżem „Miłosierdzie to imię Boga”. W rozmowie z "Christ&Welt", dodatkiem do niemieckiego tygodnika "Die Zeit" odnosząc się do debaty na temat debaty zmian w Kościele katolickim powiedział: "Papież jest w pełni świadomy, że pewnych rzeczy nie można złamać powyżej kolana"

„Bardzo ważne jest dla niego, aby uruchomić procesy, nie wiedząc jak i kiedy się one skończą” – powiedział włoski publicysta. Jego zdaniem dla Franciszka nie są najważniejsze reformy strukturalne, takie jakie dotyczą Kurii Rzymskiej.

Zwrócił uwagę, że Franciszek z 79 latami jest świadom faktu, że jego pontyfikat tylko z powodu jego wieku ma poważne ograniczenia. Zaznaczył, że nie można wykluczyć jego ewentualnej rezygnacja z papieskiego urzędu. Poprzednik Franciszka, Benedykt XVI w tej kwestii „otworzył drzwi”. „Ale trudno mi sobie wyobrazić, aby za życia papieża seniora Franciszek zrezygnował z urzędu. Wtedy mielibyśmy trzech papieży” – powiedział Tornielli.

Reklama

12 stycznia br. w Rzymie odbyła się światowa premiera wywiadu-rzeki, który przeprowadził Tornielli z Franciszkiem pt. „Miłosierdzie to imię Boga”. Papież wyjaśnia w książce dlaczego według niego miłosierdzie Boże stoi i powinno stać w centrum chrześcijaństwa.

Reklama


Reklama

tom (KAI) / Bonn

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite