Nasze projekty

Strzelanina w żłobku w Tajlandii. Papież składa kondolencje rodzicom

Wczoraj rano w tajlandzkim żłobku doszło do niewyobrażalnej tragedii. Mężczyzna uzbrojony w broń zabił 40 osób znajdujących się na terenie placówki, w tym 23 dzieci. Atak przeżyło tylko jedno maleństwo. Ojciec Święty zapewniał o modlitwie za ofiary.

Fot. Vatican News/YouTube

Pogrążeni w żałobie rodzice składali dziś białe kwiaty na schodach żłobka, w którym doszło do masakry. Była to jedna z najtragiczniejszych zbrodni w Tajlandii, w kraju panuje szok i niedowierzanie. Masakra mogła być jeszcze większa, ponieważ w normalnych warunkach w żłobku byłoby 92 dzieci, ale z powodu złej pogody większość nie dotarła.

Policja poinformowała, że 34-letni napastnik wtargnął do środka we wczesnych godzinach popołudniowych. Świadkowie mówią, że najpierw zastrzelił pracowników placówki, w tym nauczycielkę w zaawansowanej ciąży. Następnie wdarł się do pomieszczenia, w którym spały dzieci. Później wrócił do domu, gdzie zamordował swoją żonę i dziecko, po czym popełnił samobójstwo.

Sprawcą jest były policjant, który został zwolniony ze służby w związku z podejrzeniem zażywania narkotyków. Motywy zbrodni nie są znane.

Reklama

ka, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę