Nasze projekty

ŚDM: Papież w Krakowie odwiedzi dziecięcy oddział w szpitalu

Papież Franciszek w czasie swojej lipcowej wizyty w Polsce przejedzie tramwajem z niepełnosprawną młodzieżą a w Uniwersyteckim Szpitalu w Prokocimiu spotka się z chorymi dziećmi

W czwartek 28 lipca o godz. 17.00 w Domu Arcybiskupów Krakowskich prezydent Jacek Majchrowski przekaże papieżowi Franciszkowi klucze do miasta. „Prezydent wręczy klucze papieżowi i młodzieży. Odtąd młodzież obejmie rządy w Krakowie, razem z Ojcem Świętym. Taki jest sens moralny tego gestu” – wyjaśniał kard. Stanisław Dziwisz.

Po krótkiej ceremonii papież przejedzie tramwajem na krakowskie Błonia. „Towarzyszyć mu będą najbliżsi współpracownicy z orszaku papieskiego i osoby niepełnosprawne wraz opiekunami” – poinformował bp Damian Muskus prezentując oficjalny program papieskiej wizyty w Polsce.

Reklama
Reklama

„To również piękny gest w Roku Miłosierdzia. Nie tylko młodzież ta piękna, zdrowa, ale również młodzież, która ma problemy z chodzeniem, zdrowiem czy zdolnościami umysłowymi” – mówił kard. Dziwisz.

Reklama
Reklama

W piątek 29 lipca o godz. 16.30 papież Franciszek odwiedzi Szpital Uniwersytecki w Prokocimiu, który leczy każdego roku ok. 30 tys. dzieci a 200 tys. w trybie ambulatoryjnym. „W holu szpitala zgromadzeni będą przedstawiciele chorych – ok. 50 dzieci z rodzicami. W oficjalnej części Ojcu Świętemu będzie towarzyszyła premier Beata Szydło” – poinformował bp Muskus.

Po oficjalnej części Ojciec Święty sam, prywatnie odwiedzi niektóre dzieci leżące w szpitalu na oddziale ratunkowym. Po krótkiej modlitwie w szpitalnej kaplicy papież Franciszek przejedzie na krakowskie Błonia, gdzie weźmie udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

Reklama

pra / Kraków

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite