Nasze projekty

Rzym: abp Gądecki prowadzi bloga z Synodu

Abp Gądecki jest być może jedynym ojcem synodalnym, który prowadzi codziennego bloga poświęconego obradom biskupów. Opisuje w nim wszystkie przed- i popołudniowe sesje - poinformował KAI ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Episkopatu Polski.

– Na Synodzie o rodzinie nie ma obowiązku zachowania tajemnicy o tym, co dzieje podczas obrad, dlatego wszyscy mogą się swobodnie wypowiadać – wyjaśnia ks. Rytel-Andrianik. – Abp Gądecki posługuje się wszystkimi głównymi językami ojców synodalnych: włoskim, francuskim, angielskim, niemieckim i hiszpańskim, tak więc ma informacje z pierwszej ręki – dodaje.

Zdaniem rzecznika KEP, blog jest prostym narzędziem komunikacji elektronicznej, dlatego dzięki zaangażowaniu abp. Gądeckiego „okazuje się najlepszym źródłem informacji o tym, co tak naprawdę dzieje się w auli synodalnej”.

Informacje z poszczególnych sesji Synodu są na bieżąco publikowane na stronie przewodniczącego Episkopatu Polski – www.abpgadecki.pl.

Reklama
Reklama

Odbywający się w Watykanie pod hasłem „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym” Synod biskupów potrwa do 25 października.


xra, lk / Rzym

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite