Nasze projekty

„Rzeczą diabelską jest sugerowanie, że papież jest osamotniony”

Za diabelskie uznał kard. Angelo Bagnasco zamiary – jeśli w ogóle one istnieją – wywołania wrażenia, jakoby papież był w Kościele osamotniony i jakoby istniały podziały wśród jego współpracowników i biskupów. W ten sposób arcybiskup Genui i przewodniczący Włoskiej Konferencji Biskupiej odniósł się do najnowszych doniesień o skandalach finansowych i aferach podsłuchowych w Watykanie

Przemawiając 5 listopada na konferencji „Nowy humanizm”, zorganizowanej przez parafię przy szpitalu pediatrycznym Gasliniego w Genui, kardynał zapewnił, że „papież w żadnym wypadku nie jest sam, ale otaczają i wspierają go serdecznie, z miłością i lojalnie wszyscy biskupi”. „Dlatego wcale nie przejmuję się tym obrazem podziałów, jaki chce się wmówić opinii publicznej, aby stworzyć kolejne zamieszanie” – oświadczył metropolita Genui.

Jego zdaniem, „istnieje oczywiście wielkie rozgoryczenie z powodu bólu, jaki z pewnością odczuwał i odczuwa Ojciec Święty i złego przykładu, skandalu, przedstawianego tak, jak gdyby wszystko to było prawdziwe, udokumentowane i dające się udokumentować”. Tymczasem „powstało zamieszanie i dezorientacja i to właśnie jest powodem bólu i goryczy, które rzeczywiście istnieje w sercach papieża i wszystkich nas, duszpasterzy” – dodał przewodniczący episkopatu Włoch.

Reklama
Reklama

kg (KAI/ilsismografo) / Genua

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite