Nasze projekty

Premier Szydło u papieża

Trzydzieści minut trwała rozmowa premier Beaty Szydło z papieżem Franciszkiem w Watykanie. "Była to bardzo dobra rozmowa, która dla mnie była wielkim wzruszeniem i wielkim przeżyciem" - mówi premier.

W prezencie premier otrzymała od papieża medal jego pontyfikatu, podarowała zaś Franciszkowi reprint Biblii z 1599 r. w przekładzie ks. Jakuba Wujka oraz rysunek od dzieci z domu dziecka w Kętach.

– Była to bardzo dobra rozmowa, która dla mnie była wielkim wzruszeniem i wielkim przeżyciem – powiedziała Szydło powiedziała dziennikarzom po opuszczeniu Watykanu. Ujawniła, że Ojciec Święty „czeka już na to, żeby spotkać się z Polakami”.

Opowiedziała Franciszkowi o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży, zapewniając, że „młodzi ludzie czekają, cieszą się na jego przyjazd do Polski”. – Rozmawialiśmy o polskich rodzinach, o Polsce. Papież bardzo cieszył się z tego, że w Polsce wprowadzane są programy, które mają wspierać rodziny – dodała szefowa rządu.

Reklama
Reklama

– Zaprosiłam jeszcze raz Ojca Świętego do Polski, potwierdziłam, że czekamy. Teraz pozostaje nam dołożyć wszelkich starań, żeby ta wizyta Ojca Świętego i młodzieży z całego świata była bezpieczna, żeby młodzi ludzie przyjeżdżali do Polski. Czekamy na nich, zrobimy wszystko, żeby te dni były wspaniałe i żeby przyniosły też dla nas, dla polskiego państwa wspaniałe owoce – powiedziała Szydło.

Wyznała też, że dziś jest „szczególny dzień”, przypada bowiem rocznica zamachu na św. Jana Pawła II. Dlatego wyjątkowym przeżyciem była dla niej poranna Msza św. w intencji ojczyzny przy grobie papieża.


rl, pb (KAI) / Watykan

Reklama
Reklama

wklejka_fatima_25

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę